Nowy numer 2/2021 Archiwum

Lepsza rozmowa, lepsze małżeństwo

Specjalne warsztaty małżeńskie, poświęcone komunikacji, odbyły się już w Płocku, a w najbliższym czasie zostaną zorganizowane także w Przasnyszu i Płońsku.

Jak lepiej słuchać siebie wzajemnie, jak rozmawiać w małżeństwie i w rodzinie, zastanawiali się uczestnicy warsztatów, które odbywają się w ramach szerszego ogólnopolskiego projektu ewangelizacyjnego „Kibicuj rodzinie”.

Przypomnijmy; w marcu w ramach tego projektu odbyła się po raz pierwszy tzw. „Randka małżeńska bis”, zorganizowana w 3 miejscach płockiej diecezji, a powtórzona m.in. w Płocku w ramach Tygodnia Rodziny. „Nawigacja” to dla wielu par kontynuacja tamtej akcji, a jednocześnie autonomiczne warsztaty.

W Płocku spotkały się z dużym zainteresowaniem; uczestniczyły w nich małżeństwa skupione w Domowym Kościele, ale nie tylko. Podczas dwugodzinnej sesji, w MCEW „Studnia”, małżonkowie obejrzeli film z wypowiedziami specjalistów w dziedzinie życia rodzinnego i zagrożeń: doradcy rodzinnego Jacka Pulikowskiego, dziennikarza Roberta Tekielego, psycholog Anny Kołodziejczyk, psychoterapeuty Jacka Recięckiego i Szymona Grzelaka, autora książki „Dziki ojciec”.

Główną częścią warsztatów było wypełnianie indywidualnej ankiety, w której poszczególne pytania dotyczyły m.in. takich zagadnień jak: umiejętności słuchania współmałżonka, poznawania swoich słabości i silnych stron, języka, w którym zwracają się do siebie wzajemnie, czy problemu uzależnienia dzieci od Internetu i telewizji. Pary małżeńskie dostały też takie zadanie, by w odrysowaną dłoń męża/ żony wpisać jego pozytywne cechy.

O tym, jak bardzo potrzebne były takie warsztaty, świadczył aplauz wszystkich uczestników, na zakończenie sesji.

W najbliższym czasie "Nawigacja w rodzinie" odbędzie się w Przasnyszu, w piątek 30 listopada, w Miejskim Domu Kultury ( Klub Otwartego Umysłu), a w niedzielę, 2 grudnia, w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, w auli domu parafialnego (wstęp bez rejestracji).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama