Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Był świadkiem zwycięstwa

Kilkaset osób wypełniło kościół kapucynów w Zakroczymiu w wieczór wspomnień i modlitwy za o. Benignusa Sosnowskiego, w 15. rocznicę jego śmierci.

– Wy jesteście świadkami jego życia, a on był świadkiem waszego zwycięstwa nad słabością i nałogiem alkoholizmu – mówił w homilii o założycielu Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości o. Benignusie prowincjał kapucynów o. Andrzej Kiejza. – Zapatrzcie się w obraz Kościoła i z niego zaczerpnijcie mocy. Patrzcie, jak Chrystus zmartwychwstaje, i stawajcie się świadkami Jego zwycięstwa w waszym życiu – podkreślał kaznodzieja. – W tym kapu cynie z Zakroczymia była wyjątkowa gorliwość i żarliwość służby – mówił bp Tadeusz Bronakowski z Łomży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma