Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Sportowcy w komżach

Ponad 100 ministrantów wzięło udział w rozgrywkach piłkarskich dekanatu serockiego.

Ministranci z parafii: Zegrze, Serock, Pokrzywnica, Smogorzewo, Popowo i Dzierżenin, 24 listopada wzięli udział w dekanalnym turnieju piłki nożnej. Łącznie do Dzierżenina przyjechało 14 drużyn (ponad 100 ministrantów: dzieci i młodzieży), ich rodzice i opiekunowie.

Rozgrywki odbywały się w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Najlepsze z drużyn wezmą udział w rozgrywkach rejonowych. – Przez sport chcemy pokazać naszym ministrantom, że wiara, pobożność, ubieranie komży i sport mogą pięknie się ze sobą łączyć. Dlatego oprócz rozgrywek na sali gimnastycznej gimnazjum w Dzierżeninie, ważny był wymiar towarzyski i integracyjny spotkania ministrantów z naszych parafii – podkreśla ks. Piotr Muzyczyszyn, wikariusz parafii pw. św. Anny w Serocku.

Rozgrywki ministranckie odbyły się dzięki wsparciu ks. dziekana dekanatu serockiego, dekanalnego duszpasterza Służby Liturgicznej Ołtarza, wójta gminy Pokrzywnica, dyrektor gimnazjum w Dzierżeninie i osób prywatnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma