Nowy numer 43/2020 Archiwum

Strażacy pamiętają

- Każdy boi się źle umrzeć, ale nie boi się źle żyć - słowa św. Augustyna przypomniał strażakom ks. Andrzej Zakrzewski, ich diecezjalny duszpasterz.

Mszy św. w intencji zmarłych i poległych w akcjach strażaków, przewodniczył ks. Roman Bagiński – kapelan strażaków w powiecie płockim. Kazanie do druhów, druhen i ich rodzin wygłosił ich diecezjalny duszpasterz, ks. Andrzej Zakrzewski. W swym słowie nawiązał do św. Augustyna: „Każdy boi się źle umrzeć, ale nie boi się źle żyć”.

– Szczególnie w listopadzie rozmyślamy nad śmiercią. Zastanawiamy się, kiedy i w jakich okolicznościach  się z nią zetkniemy. Ogarnia nas lęk na myśl o tym, co niepewne i nieznane. Chcemy być przygotowani…wiedzieć… Ale czy zastanawiamy się przy tym, jak wygląda nasze życie? Czy zasługujemy na to, by w tej chwili stanąć twarzą w twarz z Bogiem? Okazuje się często, że nie zdajemy sobie sprawy z naszego postępowania. Nie boimy się źle żyć i brniemy w zło na oślep. Zatrzymajmy się dziś choć na chwilę, aby coś sobie uzmysłowić. Złe życie z pewnością nie będzie nagrodzone. Jeszcze jednak mamy czas… Czas na to, aby coś jeszcze zmienić. Ale mimo wszystko, Chrystus kieruje do nas słowa pełne nadziei: „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele” – podkreślił w kazaniu ks. Zakrzewski.

W czasie strażackich zaduszek nie mogło zabraknąć koncertu orkiestry dętej. Wystąpiły: OSP Gąbin oraz zespół muzyczny „Tłuchowianie”, działający przy OSP Źródła w powiecie lipnowskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama