GN 43/2020 Archiwum

Spraw radość na święta

Na stronie Szlachetnej Paczki znajdują się listy ubogich rodzin, którym można przygotować paczkę.

Szlachetna Paczka w regionie płockim ma 150 wolontariuszy, którzy zaniosą paczki do 260 rodzin. Aby pomóc, wybierz na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin i przygotuj dla niej paczkę, którą możesz zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi z pracy.

W tym roku na terenie naszej diecezji wolontariusze będą pomagać rodzinom z: Płońska, Raciąża, Ciechanowa, Mławy, Płocka, Sierpca, Czerwińska i Wyszogrodu. Najmniej wolontariuszy jest w Raciążu (11) a najwięcej w Płocku (50).

W Sierpcu akcja rusza po raz pierwszy; liderką tego regionu jest nauczycielka Joanna Janiszewska, która ma pod sobą 15 wolontariuszy. Są to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. W związku z etapem pozyskiwania darczyńców sierpecka  SzP zaprasza 20 listopada o 18.00 na spotkanie do Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W czasie spotkania wolontariusze przybliżą ideę i założenia projektu "Szlachetna Paczka”.

Szlachetna Paczka promuje ideę pomocy bezpośredniej, skierowanej do konkretnych osób, które z różnych powodów doświadczają ubóstwa lub które żyją w trudnych warunkach, spowodowanych wielodzietnością, chorobą, samotnością czy niepełnosprawnością.

Zeszłoroczna Paczka w liczbach: 

50 tys. – osób zostało obdarowanych paczkami

18 mln –  łącznie przekazano potrzebującym rodzinom

1542 złotych – średnia wartość paczki

10 500 – liczba wszystkich zaangażowanych wolontariuszy

406 – liczba rejonów, w których działała Paczka

12 osób – średnio tyle darczyńców przygotowywało paczkę dla jednej rodziny 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama