Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Świeccy, biskup wam ufa!

- Jesteście współodpowiedzialni za Kościół - przypomniał biskup Piotr Libera członkom nowo powołanej Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

- Mamy bogatą i długą tradycję w naszej diecezji, już od czasów bł. arcybiskupa Nowowiejskiego, że świeccy i ich aktywna obecność są w Kościele doceniane. Sobór Watykański II dodał ważnego impulsu, a wasza rola nabrała szczególnego znaczenia. Chcę zamanifestować moje wielkie zaufanie do świeckich. Chcę, żeby księża tego zaufania do was się uczyli, bo jesteście naszymi sprzymierzeńcami w dziele nowej ewangelizacji. Powiedzieć o katoliku świeckim „współpracownik” - to za mało. Jesteście z nami „współodpowiedzialni” za Kościół - akcentował bp Libera wręczając nowym członkom diecezjalnej rady nominacje.

- W różnorodności charyzmatów i aktywności chcemy budować jedność Kościoła diecezjalnego wokół biskupa. Waszym celem będzie popieranie misji ruchów i stowarzyszeń katolickich w Kościele i społeczeństwie, rozwianie formacji duchowej i apostolskiej, oraz przygotowanie liderów, animatorów i ewangelizatorów - przypomniał biskup cele stojące przed radą. - Ważne jest, aby nasze działania były zintegrowane, abyśmy się wspierali i mieli wspólne cele. Tak będzie chociażby przy okazji wielkich diecezjalnych wydarzeń Roku Wiary - powiedział ks. Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego płockiej kurii.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma