GN 43/2020 Archiwum

Świeccy, biskup wam ufa!

- Jesteście współodpowiedzialni za Kościół - przypomniał biskup Piotr Libera członkom nowo powołanej Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

- Mamy bogatą i długą tradycję w naszej diecezji, już od czasów bł. arcybiskupa Nowowiejskiego, że świeccy i ich aktywna obecność są w Kościele doceniane. Sobór Watykański II dodał ważnego impulsu, a wasza rola nabrała szczególnego znaczenia. Chcę zamanifestować moje wielkie zaufanie do świeckich. Chcę, żeby księża tego zaufania do was się uczyli, bo jesteście naszymi sprzymierzeńcami w dziele nowej ewangelizacji. Powiedzieć o katoliku świeckim „współpracownik” - to za mało. Jesteście z nami „współodpowiedzialni” za Kościół - akcentował bp Libera wręczając nowym członkom diecezjalnej rady nominacje.

- W różnorodności charyzmatów i aktywności chcemy budować jedność Kościoła diecezjalnego wokół biskupa. Waszym celem będzie popieranie misji ruchów i stowarzyszeń katolickich w Kościele i społeczeństwie, rozwianie formacji duchowej i apostolskiej, oraz przygotowanie liderów, animatorów i ewangelizatorów - przypomniał biskup cele stojące przed radą. - Ważne jest, aby nasze działania były zintegrowane, abyśmy się wspierali i mieli wspólne cele. Tak będzie chociażby przy okazji wielkich diecezjalnych wydarzeń Roku Wiary - powiedział ks. Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego płockiej kurii.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama