Nowy numer 2/2021 Archiwum

Młodzi Brazylijczycy w Płocku

Wystąpili z koncertem ewangelizacyjnym, zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Rio.

Goście z Brazylii odwiedzili Płock na zaproszenie ks. Rafała Grzelczyka, duszpasterza młodzieży diecezji płockiej. Wyjątkowe spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym STUDNIA, gdzie dziesięciu członków grupy Shalom promowało Światowe Dni Młodzieży. Wcześniej 10-osobowa grupa zwiedziła katedrę, Muzeum Diecezjalne i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Nie mogło też obyć się bez gorących brazylijskich rytmów. Goście pokazali w płockiej „Studni” brazylijską energię i entuzjazm, a przez to dali też świadectwo wiary i wprowadzili zgromadzonych w klimat modlitwy poprzez taniec. – Myślę, że wiara jest ich radością, której nie potrafią ukryć, a nam tego brakuje. Oni nie wstydzą się Boga, wręcz przeciwnie, robią wszystko, by innym Go pokazać. Dlatego przyjechali do Płocka, by podzielić się swoim doświadczeniem życia, wiary, miłości, by po prostu z nami pobyć, pobawić się, potańczyć i również pomodlić – mówiła Agnieszka Jasińska.

Młodzi ze wspólnoty Shalom obecnie mieszkają w różnych zakątkach Europy, gdzie ewangelizują młodych. W czasie pobytu w Polsce odwiedzili także Poznań, Szczecin i Warszawę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama