Nowy numer 25/2018 Archiwum

Młodzi Brazylijczycy w Płocku

Wystąpili z koncertem ewangelizacyjnym, zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Rio.

Goście z Brazylii odwiedzili Płock na zaproszenie ks. Rafała Grzelczyka, duszpasterza młodzieży diecezji płockiej. Wyjątkowe spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym STUDNIA, gdzie dziesięciu członków grupy Shalom promowało Światowe Dni Młodzieży. Wcześniej 10-osobowa grupa zwiedziła katedrę, Muzeum Diecezjalne i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Nie mogło też obyć się bez gorących brazylijskich rytmów. Goście pokazali w płockiej „Studni” brazylijską energię i entuzjazm, a przez to dali też świadectwo wiary i wprowadzili zgromadzonych w klimat modlitwy poprzez taniec. – Myślę, że wiara jest ich radością, której nie potrafią ukryć, a nam tego brakuje. Oni nie wstydzą się Boga, wręcz przeciwnie, robią wszystko, by innym Go pokazać. Dlatego przyjechali do Płocka, by podzielić się swoim doświadczeniem życia, wiary, miłości, by po prostu z nami pobyć, pobawić się, potańczyć i również pomodlić – mówiła Agnieszka Jasińska.

Młodzi ze wspólnoty Shalom obecnie mieszkają w różnych zakątkach Europy, gdzie ewangelizują młodych. W czasie pobytu w Polsce odwiedzili także Poznań, Szczecin i Warszawę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma