Nowy numer 3/2021 Archiwum

Płyty trafią do szkół

Dzieci ze szkół podstawowych będą poznawać Płock i jego historię z prezentacji multimedialnej.

Przez rok powstawała płyta z prezentacją multimedialną pt. „Muzyczna opowieść o Płocku” adresowaną do najmłodszych. Jej premierowy pokaz odbył się 24 października w opactwie pobenedyktyńskim. Jak podkreślają Maria i Bogdan Marciniakowie, pomysłodawcy i realizatorzy płyty, projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Grantowego dla Płocka.

Unikatowa prezentacja powstała na bazie wielu zdjęć, filmów i dokumentów. – Początkowo miała być to jedynie płyta audio, jednak nasza koncepcja ostatecznie się zmieniła. Materiałów przybywało, praca – choć ciężka – układała się świetnie, więc moja małżonka wpadła na pomysł, aby połączyć dźwięk z obrazem – mówił Bogdan Marciniak, który jest autorem muzyki do filmu. Wiele materiałów, w tym zdjęcia i filmy, przekazały płockie instytucje i placówki, m.in. Muzeum Mazowieckie, Teatr Dramatyczny, Szkoła Muzyczna czy Muzeum Diecezjalne.

Po pokazie filmu z koncertem wystąpił zespół muzyczny Bemolla z płockiej Imielnicy oraz Romuald Szałek – flecista, którego także możemy posłuchać na płycie. Prezentacje multimedialne mają trafić do wszystkich szkół podstawowych w Płocku. Projekt firmuje Stowarzyszenie SEKAN. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama