Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dobra alternatywa

Małżeństwa, zaangażowane w oazę rodzin w Płońsku, patrząc wstecz mówią, że warto i zapraszają mieszkańców tego miasta i okolic do wspólnoty Domowego Kościoła.

Swój jubileusz płońskie kręgi oazowe obchodziły wspólnie z duszpasterzami, którzy towarzyszyli im w formacji przez ostatnie dziesięć lat i tzw. parami rejonowymi z całej diecezji płockiej. Najpierw była rodzinna modlitwa różańcowa, a po niej Msza św., której przewodniczył ks. Edmund Makowski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła, gdzie odbywał się jubileusz. Do pójścia „parami do nieba” zachęcał moderator diecezjalny ks. Andrzej Pieńdyk, nawiązując do tytułu książki Zbigniewa Nosowskiego z „Więzi”.

Po Mszy św. odbył się wieczór wspomnień, na którym pokazano prezentację multimedialną o historii płońskiego Domowego Kościoła. Były też świadectwa małżeństw i kapłanów.

Oazę rodzin w Płońsku zapoczątkowały małżeństwa z Baboszewa, pod kierunkiem ks. Jacka Godosa. Kolejnymi moderatorami byli: ks. Ryszard Błaszkowski, ks. Jacek Lubiński, ks. Zbigniew Morawski. We wrześniu powstał rejon płoński DK, z parą rejonową Ewą i Leszkiem Gołębiewskimi, a obowiązki moderatora przyjął ks. Łukasz Chruściel.

Domowy Kościół jest dobrą alternatywą dla rodziny, która szczególnie przeżywa dziś kryzys, mówią Ewa i Leszek Gołębiewscy. Podstawową formą pracy w ruchu oazowym są comiesięczne spotkania w kręgach, które tworzą ok. 4 - 5 rodzin. Spotkania te są poświęcone chrześcijańskiej formacji małżonków w ramach swojego powołania poprzez małżeństwo i rodzinę. Dają możliwość rozważania Słowa Bożego przez czytanie Pisma Świętego, są okazją do wspólnej modlitwy i dzielenia się doświadczeniami swojego życia.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma