Nowy numer 25/2018 Archiwum

Modlą się za siebie

- Módlmy się za siebie nawzajem: rodzina za rodzinę i wioska za wioskę - zachęca ks. proboszcz Andrzej Zakrzewski do żarliwej modlitwy w Roku Wiary.

Od 21 października w parafii pw. Wniebowzięcia NMP trwa „Braterska Modlitwa”. – To nasz pomysł na przeżywanie Roku Wiary – podkreśla ks. proboszcz Zakrzewski. Przez kolejne tygodnie, wierni będą się modlić w intencji poszczególnych parafialnych wiosek. Po każdej Mszy św. (niedzielnej oraz w tygodniu) odmawiana będzie jedna tajemnica Różańca lub dziesiątka Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Ksiądz proboszcz prosił wiernych o objęcie duchowym wsparciem mieszkańców poszczególnych części parafii codzienną modlitwą w swych domach. – W naszych wsiach jest wiele dobra, życzliwości i miłości. Czasem jednak okazuje się, że w niektóry domach osłabła wiara, rodzice mają problemy z dziećmi, oziębła miłość małżeńska a panujące bezrobocie pogłębia nieporozumienia rodzinne. Trzeba więc te nasze radości i bolączki zawierzyć Bogu. Podejmijmy więc Braterską Modlitwę, by przypomnieć sobie i ożywić to, o czym powinniśmy pamiętać każdego dnia – powiedział podczas kazania ks. Andrzej Zakrzewski.

„Braterska Modlitwa” trwać będzie w Tłuchowie 20 tygodni i zakończy się w przeddzień rekolekcji wielkopostnych, a same rekolekcje będą ich najlepszym dopełnieniem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma