Nowy numer 2/2021 Archiwum

Medycy uczcili patrona

Wykład o wierze i Msza św. złożyły się na program diecezjalnych obchodów ku czci św. Łukasza - patrona służby zdrowia.

- Kim jest dla ciebie Bóg? To nie przedmiot, pojęcie, moralność, porządek społeczny – ale osoba, która ma imię i człowieczą historię. Wiara to życie z Nim i w Nim – mówił w czasie Mszy św. w kościele pw. Dobrego Pasterza bp Roman Marcinkowski. Nawiązywał do rozpoczętego w Kościele Roku Wiary i o powołaniu ludzi pracujących w służbie zdrowia. – Gdy patrzymy na przykład św. Łukasza, on mówi nam o pójściu za Jezusem i o potrzebie wyrzeczenia. Powołanie św. Łukasza jest wpisane w waszą pracę: zapomnieć o sobie i oddać się innym. Pamiętajcie, nie ma chrześcijaństwa bez sprzeciwu wobec fałszywych zasad i postaw. Choć przykryło nas siedem warstw grzechów głównych, ale jest Jezus, a my musimy Go dać innym – podkreślał w homilii biskup.

Mszę św. koncelebrowało kilkunastu księży kapelanów ze szpitali i ośrodków opieki na terenie diecezji płockiej, wraz z diecezjalnym duszpasterzem służby zdrowia, ks. Krzysztofem Błaszczakiem, który od września jest kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

W programie spotkania, w którym uczestniczyły delegacje z różnych placówek medycznych był również referat ks. prof. Henryka Seweryniaka: Wiara: „więcej” w życiu, zdrowiu i w chorobie.

Diecezjalne uroczystości ku czci św. Łukasza ewangelisty odbyły się 18 października w parafii pw. Ducha Świętego w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama