Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zaśpiewali papieżowi

Na Farskiej Górze odbyły się ciechanowskie obchody 34. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Kilkuset mieszkańców miasta wysłuchało koncertu „Błogosławionemu Janowi Pawłowi II – pokolenia”, zorganizowanego przez ciechanowskie Stowarzyszenie Muzyczne Victoria. W domu parafialnym „Katolik” odbył się natomiast konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Przy papieskim pomniku wystąpili członkowie chóru Victoria działającego przy parafii farnej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Chórami dyrygował Dominik Molewski.

W konkursie recytatorskim wzięło udział 18 uczestników, którzy deklamowali poezje Karola Wojtyły. Recytację papieskich poezji zorganizowała Akcja Katolicka parafii farnej. W kategorii gimnazjów najlepsza okazała się Zuzanna Górska z Gimnazjum nr 2 w Ciechanowie, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Agata Eremus z Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie. – Jestem w ogromnym szoku – powiedziała nam zaskoczona werdyktem Agata Eremus, która recytowała wiersz „Szymon z Cyreny”.  – W domu piszę wiersze, ale nie próbowałam ich jeszcze publikować.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma