Nowy numer 24/2018 Archiwum

Bliżej Jana Pawła II

Warto sięgnąć po rozważania różańcowe dla dorosłych i dzieci , oparte na wezwaniach Litanii do bł. Jana Pawła II.

Warto sięgnąć do ostatniej publikacji ks. Leszka Smolińskiego, wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym. Jest to propozycja rozważań na październik - miesiąc różańcowy, związany z bł. papieżem Janem Pawłem II.

"Żeby zrozumieć jego nauczanie, trzeba spojrzeć na niego »od wewnątrz«, przez pryzmat jego relacji z Tym, który »do końca nas umiłował«. W przeciwnym razie pozostaje nieczytelny” – pisze autor. Z pomocą przychodzą wezwania z litanii do błogosławionego papieża. – Są one swoistą minibiografią naszego Ojca Świętego - zauważa ks. Smoliński. 49 wezwań nawiązuje do duchowych aspektów pontyfikatu Jana Pawła II. Oczywiście, dla potrzeb październikowych rozważań różańcowych, autor wybiera 31 wezwań i podejmuje podwójną refleksję nad nimi: w rozważaniu skierowanym dorosłych i krótszym – do dzieci.

Publikację wydało poznańskie wydawnictwo „Hlondianum”.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma