Nowy numer 25/2018 Archiwum

Płońsk w Roku Wiary

Czy znasz Ewangelię? Czy idziesz za nią? - takie pytania na początek Roku Wiary padły w płońskim kościele.

W parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego zewnętrznym znakiem rozpoczęcia Roku Wiary była uroczysta procesja, podczas której kapłani zapalili 12 świec, umieszczonych w miejscach, gdzie podczas konsekracji świątyni, biskup namaścił jej ściany Krzyżmem świętym.

- Niech płomień tych 12 świec stanie się widocznym znakiem otwierania podwoi wiary w wymiarze osobistym i społecznym. Niech przekracza podwoje wiary w domach, rodzinach, w zakładach pracy, w naszym mieście i parafii, tak, by coraz odważniej podążać za Jezusem – mówiła w komentarzu przed Eucharystią jedna z parafianek.

- Papież ogłasza Rok Wiary, abyście sobie przypomnieli, że aby Ewangelię głosić, trzeba ją znać i w nią wierzyć. Musimy być świadkami Ewangelii, prawdziwymi świadkami – zwracał się do wiernych ks. Michał Kwitliński, członek Opus Dei, kapelan Ośrodka Akademickiego „Przy Filtrowej” w Warszawie. – Do nas tu obecnych zwraca się Benedykt XVI. Musicie przyciągnąć do Chrystusa tych wszystkich, którzy go w ogóle nie znają, bądź o nim zapomnieli. Bo nie ma człowieka, który nie pragnąłby Boga, choć czasami to głęboko ukrywa - dodawał duchowny.

Po Mszy świętej każdy mógł przyjąć osobiste błogosławieństwo i zabrać ze sobą specjalny modlitewnik na Rok Wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma