Nowy numer 28/2018 Archiwum

"Szlachetna Paczka" apeluje

- Obecnie rozpoczynamy ważny etap pozyskiwania adresów rodzin. Za chwilę będziemy odwiedzać potrzebujących i tworzyć ankiety – mówią liderzy „Szlachetnej Paczki”, którzy apelują o wskazywanie ubogich rodzin.

Rozpoczęły się przygotowania do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki niej wiele ubogich rodzin otrzyma pomoc przed świętami Bożego Narodzenia. Jak zaznaczają liderzy regionu mazowieckiego, nadal trwa etap poszukiwania rodzin, które zostaną objęte pomocą.

– Prosimy instytucje, szkoły czy szpitale, aby pomogły nam i wskazały potrzebujących. Obecnie w rejonie płockim mamy około 60 takich rodzin, ale czekamy na kolejne. Zapraszamy też chętnych do wolontariatu i łączenia się z naszym projektem pomocy – mówiła Małgorzata Krajęta-Szagun, liderka rejonu płockiego "Szlachetnej Paczki".

W Sierpcu akcja ruszy po raz pierwszy. – Dla nas to duże wyzwanie, bo nasze miasto dopiero w tym roku przyłączy się do akcji. Mamy dużo obaw, ale także nadzieję, że damy radę. Obecnie rozpoczyna się ważny etap zdobywania adresów rodzin. Za chwilę będziemy już chodzić do nich i tworzyć ankiety – mówiła w rozmowie z GN Joanna Janiszewska, liderka rejonu sierpeckiego  „Szlachetnej Paczki”.

W Płocku trwa jeszcze kampania „ Super W”, akcja zdobywania wolontariuszy. Mogą nimi zostać osoby pełnoletnie, które będą chciały działać w ramach wolontariatu. Pierwszy krok to wypełnienie zgłoszenia na stronie "Szlachetnej Paczki", następnie rozmowa rekrutacyjna, po której zapadnie decyzja o przyjęciu do akcji.

W listopadzie ruszy kolejny etap - poszukiwań darczyńców. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma