Nowy numer 3/2021 Archiwum

Synodalne zaproszenie

- Potrzeba modlitwy i zaangażowania, aby zacząć Rok Wiary i diecezjalny synod - zwraca uwagę biskup płocki w słowie odczytywanym w niedzielę 7 października we wszystkich parafiach.

– Rok Wiary stanowił będzie poniekąd naturalne podłoże dla naszego synodu. Intencją papieża jest, by kolejne miesiące tego roku rozpaliły w nas łaskę wiary otrzymanej na chrzcie świętym oraz, by ci, którzy oddalili się od Kościoła, ponownie odkryli jego piękno. Ufam również, że prace synodu rozbudzą w naszej wspólnocie diecezjalnej entuzjazm wiary odziedziczonej po przodkach. Mam nadzieję, że pomogą w skutecznym krzewieniu nowej ewangelizacji, a także wskażą nowe drogi i rozwiązania dla duszpasterstwa – napisał bp Libera w słowie do wiernych.

Informuje w nim, że w niedzielę 14 października w płockiej katedrze nastąpi uroczysta inauguracja tego ważnego dzieła diecezjalnego. – We Mszy św. będziemy prosić o błogosławieństwo Boże dla dzieła synodu, a następnie w opactwie pobenedyktyńskim odbędzie się pierwsza sesja plenarna – mówi pasterz diecezji płockiej.

– Gorąco was wszystkich proszę o modlitwę za synod. Szczególnie zwracam się z tą prośbą do zgromadzeń zakonnych. Proszę również chorych, by ofiarowali swoje cierpienia w intencji owocnego przeżycia synodu – prosi bp Libera i zaleca, aby w kościołach i kaplicach w każdą niedzielę, na sumie, modlić się tekstem specjalnej „Modlitwy z Synod”. Prosi również, aby wierni włączali się w jego prace w parafialnych zespołach synodalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama