Nowy numer 2/2021 Archiwum

Młodzi pobiegli

W Płocku nie brakuje miłośników biegania. Mógł się o tym przekonać każdy, kto między godz. 9.30 a 13.30 znalazł się w okolicach płockiego Ratusza.

Biegacze rywalizowali na Starym Rynku. W tym roku w zawodach uczestniczyli tylko młodsi sportowcy, którzy ze swoimi nauczycielami i opiekunami przybyli z samego rana pod Ratusz. Wszystkich zawodników powitał prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

O godz. 9.30 wystartował bieg dziewcząt do lat 10 na dystansie 1200 metrów. Wszystkie biegi na tym dystansie startowały co 10 minut.

Kolejny wyścig dla szkół gimnazjalnych rozpoczął się o godz. 11.15. Na dystansie 1200 metrów wystartowały dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych, chłopcy pobiegli na dystansie dwukrotnie dłuższym. Zwycięzcy zawodnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.

Starsi miłośnicy biegania będą się zmagać ze sobą 14 października w czasie „ Tumskiej Dychy”. Trasa licząca 10 km prowadzić będzie od Starego Rynku, ulicami Kazimierza Wielkiego, Parową, Mostową przez Plac Narutowicza, Grodzką, Zduńską, Okrzei do mety na Starym Rynku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama