Nowy numer 25/2018 Archiwum

Piłkarskie rozgrywki

– Chcieliśmy zorganizować coś dla dzieci z naszej gminy. Zwykle spędzają czas w domu przed komputerem czy telewizorem, a potrzebują też prawdziwej i zdrowej rywalizacji, sportu i braterskiej atmosfery – mówił ks. Dawid Witkowski, pomysłodawca turnieju piłki nożnej.

Jak podkreślali organizatorzy „Gminno-Parafialnego Pikniku Piłkarskiego” w Wyszogrodzie, ideą turnieju była promocja aktywnego wypoczynku, fajna zabawa oraz pokazanie najmłodszym, że zawsze powinien być czas na sport. W rozgrywkach uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych ze szkół w Wyszogrodzie, Rębowie i Kobylnicach.

Piłkarski Piknik Rodzinny rozpoczął mecz przedszkolaków, których przyjechało aż 13. Warto zaznaczyć, że w całych rozgrywkach wzięło udział też 5 dziewczynek. Łącznie w całym turnieju uczestniczyło 63 dzieci ze szkół podstawowych: 26 uczestników w kategorii wiekowej klas I-III i 37 uczestników w kategorii wiekowej klas IV-VI. 

W kategorii klas I-III pierwsze i drugie miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, a trzecie - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rębowie. W kategorii klas IV-VI zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylnikach. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, a trzecie - uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie. 

Królem strzelców turnieju został Michał Smółka, uczeń klasy II, który strzelił aż 10 bramek. Po południu odbył się mecz samorządowców z przedsiębiorcami, którzy okazali się zwycięzcami. W tym meczu wystąpił pomysłodawca imprezy, ks. Dawid Witkowski.

Współorganizatorem sportowego wydarzenia był Marek Cichocki, przedsiębiorca z Wyszogrodu. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma