Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Urodziny parafialnej gazetki

Jubileusz parafialnej gazetki odbył się 29 września w Popowie nad Bugiem.

Z twarzy ludzi bije duma. Oni wiedzą, że to ich gazetka. - Bardzo się do niej przyzwyczaiłam i zawsze ją czytam. Z niej wiem, co się dzieje w parafii i okolicy - mówi pani Zenobia. Jak podkreśla ks. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP , przez 5 lat jej istnienia, aż 60 osób zaangażowało się w pisanie tekstów. Wśród nich są odpowiedzialni za grupy parafialne, jest emerytowana nauczycielka, która jest autorką ciekawego cyklu o historii parafii.

- "Zwiastun" jest dwutygodnikiem. Nadałem pismu taki tytuł, bo ma ono zwiastować dobrą nowinę, dobre wiadomości, oraz zapowiadać wydarzenia w naszej okolicy. Właśnie, ma być bardziej zwiastunem tego, co będzie, niż relacją z tego, co było. Dla nas zapowiedzi wydarzeń są ważne, a parafianie bardzo sobie to cenią, gdy są poinformowani. Jest też wersja internetowa gazetki na stronie parafii: www.parafia-popowo.strefa.pl - mówi ks. Stacherski. - Gazetka obok funkcji informacyjnej, również ewangelizuje, bo dociera do tych, którzy nie przychodzą do kościoła. Wreszcie zbliża ludzi i miejscowości, bo na terenie parafii jest 12 wiosek, czasem odległych od siebie. Nie piszemy naszego pisma z zakrystii, ale szeroko informujemy o tym, co się dzieje wśród nas i czym żyjemy - podkreśla proboszcz. Rzeczywiście, w piśmie znajdujemy rubryki: "z naszego podwórka", dział liturgiczny, z życia Kościoła, a nawet krótkie artykuły z teologii.

- Jestem zafascynowany różnorodnością tematów w naszej gazetce. Czasami pojawiają się nawet informacje z kroniki kryminalnej, takie "spod czarnego barana". Zdarzają się polemiki, a to wszystko świadczy o tym, że ludzie czytają, dyskutują i że parafia oraz jej gazetka są dla nich miejscem spotkania - mówi Andrzej Smyczyński. 29 września liczna grupa redaktorów i czytelników "Zwiastuna" uczestniczyła we Mszy św. z okazji 5-lecia istnienia gazetki. W przygotowaniu jest specjalne, kolorowe wydanie, które ukaże się późną jesienią.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma