Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bilet do Brazylii

Od czerwca do września trwały trzy kolejne etapy gry o wyjazd na spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym w 2013 roku w Brazylii.

Tu potrzebna była nie tylko pomysłowość, ale i spora determinacja. Młodzież z naszej diecezji, startująca w grze noszącej tytuł "Wyzwanie", miała do wykonania szereg zadań – projektów, uczestniczyła w grze miejskiej, opartej o sensacyjny scenariusz ze Światowymi Dniami Młodzieży w tle i musiała wykazać się wiedzą na temat ŚDM w finalnym konkursie. W czerwcu przystąpiło do niej 12 trzyosobowych patroli, a do ścisłego finału dotarło 7. Zwycięzcami została trójka licealistów: Paulina Łyczkowska z Nowego Miasta oraz rodzeństwo Olga Bieńkowska i Mateusz Bieńkowski z Płońska.

 – Wszystkie zadania, jakie wykonali: wypożyczalnia książek, wieczór rozrywki z grami planszowymi, festiwal piosenki religijnej, były zrealizowane na najwyższym poziomie – podkreślił w trakcie podsumowania Gry o Rio, w Rostkowie, ks. Jacek Gołębiowski, duszpasterz młodzieży. Dodał też, że wszystkie patrole zasługują na uznanie.

- Nie spodziewaliśmy się, że wygramy, chociaż się staraliśmy – twierdziła po ogłoszeniu wyników szczęśliwa trójka: Paulina, Olga i Mateusz - Słyszeliśmy o poprzedniej grze o wyjazd do Madrytu, ale nie zdążyliśmy się wtedy zgłosić. W tym roku od razu wiedzieliśmy, że chcemy wystartować.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma