Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szpik dla Piotrka

- Nasz kolega Piotr Adamczyk z Ciechanowa zachorował na białaczkę. Teraz wiemy, że potrzebny będzie dla niego szpik. My nie czekamy, i postanowiliśmy działać - przekonuje młodzież z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia"

 

Szpik dla Piotrka   Dzień dawcy szpiku towarzyszył tegorocznej Pielgrzymce Młodzieży do Rostkowa. Na placu przy sanktuarium św. Stanisława Kostki młodzież przygotowała specjalne stanowisko, gdzie rejestrowali się chętni do oddania szpiku. - Nasz kolega Piotr Adamczyk  z Ciechanowa zachorował na białaczkę. Teraz wiemy, że potrzebny będzie dla niego szpik. My nie czekamy, i postanowiliśmy działać - mówi Ania Borzęcka z Patrolu Studni. - Zarówno my, jak i Piotr zdajemy sobie sprawę z tego, że mała jest szansa, aby udało się znaleźć dla niego dawcę, ale może pomożemy komuś innemu - dodała. Jednocześnie podkreśliła, że każdy zainteresowany pomocą dla Piotrka może kontaktować się z młodzieżą ze Studni, która udzieli wszelkich wskazówek, jak zostać dawcą.

Piotr Adamczyk, zdał w tym roku maturę, do Patrolu „Studni” dołączył na początku tego roku. Obecnie przebywa w szpitalu w Warszawie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama