Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młodzi pielgrzymi u swego patrona

Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa odbyła się już po raz trzydziesty. Podobnie jak w latach ubiegłych pielgrzymka przebiegała w dwóch grupach.

Jubileuszowe wydarzenie, pod hasłem „ kocham mój kościół” zorganizował Wydział Duszpasterski Diecezji Płockiej. Najpierw dzieci a potem młodzież dotarła pieszo lub przyjechała autokarami na plac przy sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Mszom św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Antoni Długosz. - Za kilka lat założycie swoje rodziny. Już teraz warto stawiać sobie pytanie: „jaką będę matką, jakim będę ojcem?” Od kapitału, jaki zbierzecie w czasie młodzieńczych lat, zależy wasza małżeńska przyszłość. Ale zanim to nastąpi, nie można zmarnować czasu. I o tym, przypomina wam Staszek Kostka, o którym się mówi, że „w krótkim czasie, przeżył czasów wiele” – mówił bp Długosz w homilii skierowanej do młodzieży.

Jak przyznał ks. Rafał Grzelczyk diecezjalny duszpasterz młodzieży - pielgrzymka do Rostkowa to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu młodzi mogą zobaczyć inny obraz kościoła. -  Młodzież może skłonić się w tym miejscu do większej refleksji. To jest miejsce - początek, gdzie młodzi mogą zobaczyć, że można modlić się inaczej, że także dzięki nim kościół może inaczej wyglądać – podkreślał. Całodniowe święto zakończył koncert zespołu „New Life’m” i błogosławieństwo młodych pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama