Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ruszamy do Rostkowa

Diecezjalne sanktuarium św. Stanisława Kostki zaprasza zawsze, nie tylko w najbliższą sobotę września.

To jedno z najpokorniejszych i najważniejszych miejsc w diecezji płockiej – Rostkowo. Jako miejsce narodzenia świętego patrona Polski, diecezji płockiej i młodzieży nie zawiera wielu historycznych śladów po Stanisławie, tylko sentymentalny kamień ze stópką, legendarny staw, relikwie... tylko tyle.

A mimo to można określić Rostkowo jako miejsce wiary: tam młody święty się urodził i wychowywał. Ale co dzisiaj zostało ze Stanisława w Rostkowie? Z pewnością cisza kościoła i otoczenia oraz piękno podprzasnyskiego krajobrazu.

Cisza i piękno w Rostkowie są początkiem wychowania do świętości, nie tylko w gwarny dzień pielgrzymki dzieci i młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma