Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przyprowadzą młodzież do Studni

Zostało oddelegowanych i pobłogosławionych przez bp. Piotra Liberę 26 księży, którzy w dekanatach będą szczególnie pracowali z młodzieżą.

Diecezjalni duszpasterze młodzieży   Diecezjalni duszpasterze młodzieży
ks. Włodzimierz Piętka/GN
- Wspierajcie się nawzajem. Niech nowy ośrodek "Studnia"będzie szczególnym centrum dla młodzieży - mówił do duszpasterzy młodych bp Piotr Libera. Jak zaznaczono w nominacjach 26 księży, "będą oni koordynatorami wszystkich form duszpasterstwa młodzieżowego w dekanacie, oraz podejmą ścisłąwspółpracę z dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży i księdzem Dziekanem".

Jak podkreślają sami duszpasterze, szczególnymi wydarzeniami, w które zostaną zaangażowani będą trzy wielkie wydarzenia: pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa 22 września, obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową oraz organizacja wakacyjnego Festiwalu Młodych. O tych wydarzeniach mówili również księża z Wydziału Duszpasterskiego i ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - W tym roku szczególnym będzie Europejskie Spotkanie Młodych, oragnizowane przez wspólnotę ekumeniczną z Taize. Odbędzie się w Rzymie na przełomie grudnia i stycznia. Ponieważ będzie to Rok Wiary, dlatego przybierze ono formę narodowej pielgrzymki młodzieży polskiej z okazji Roku Wiary. Liczymy na liczną i chętną odpowiedź młodych i ich księży - podkreślił ks. Grzelczyk. W związku ze zbliżającym sie synodem diecezjalnym, bp Libera podkreślił, że pracach synodalnych powinni byc zaangażowani przynajmniej niektórzy członkowie diecezjalnej rady duszpasterskiej młodzieży.

Nominacje na dekanalnych duszpasterzy młodzieży z rąk biskupa płockiego odebrali: ks. Bartosz Szostak – w dekanacie bielskim, ks. Stanisław Pietkiewicz – w dekanacie bodzanowskim, ks. Grzegorz Walczak – w dekanacie ciechanowskim-wschodnim, ks. Piotr Orliński – w dekanacie ciechanowskim-zachodnim, ks. Michał Piekarski – w dekanacie dobrzyńskim nad Drwęcą, ks. Paweł Gniadkowski – w dekanacie dobrzyńskim nad Wisłą, ks. Andrzej Konwerski – w dekanacie dzierzgowskim, ks. Paweł Biedrzycki – w dekanacie gąbińskim, ks. Marcin Lewandowski – w dekanacie gostynińskim, ks. Dariusz Roliński – w dekanacie makowskim, ks. Rafał Winnicki – w dekanacie mławskim, ks. Jarosław Kowalczyk – w dekanacie nasielskim, ks. Łukasz Gach – w dekanacie płockim-wschodnim, ks. Jacek Gołębiowski – w dekanacie płockim-zachodnim, ks. Krzysztof Jończyk – w dekanacie płońskim, ks. Marcin Milewski – w dekanacie przasnyskim, ks. Adam Brzeziński – w dekanacie pułtuskim, ks. Sławomir Buńkowski – w dekanacie raciąskim, ks. Rafał Pabich – w dekanacie rypińskim, ks. Piotr Muzyczyszyn – w dekanacie serockim, ks. Marek Grzeszczak – w dekanacie sierpeckim, ks. Paweł Antkiewicz – w dekanacie strzegowskim, ks. Dariusz Sielczak – w dekanacie tłuchowskim, ks. Dawid Witkowski – w dekanacie wyszogrodzkim, ks. Piotr Stasiński – w dekanacie zakroczymskim, ks. Tomasz Kaszanek – w dekanacie żuromińskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama