Nowy numer 33/2018 Archiwum

Skępe otrzymało relikwie bł. Jana Pawła II

Maryjne Skępe staje się miejscem, w którym szczególnie będzie wzywane wstawiennictwo błogosławionego papieża Polaka.

  Wierni w Skępem przed obrazem bł. Jana Pawła II
ks. Włodzimierz Piętka/GN
W jednym z najstarszych miejsc kultu maryjnego w diecezji płockiej będzie odtąd oddawana również cześć relikwiom bł. Jana Pawła II. Krople krwi błogosławionego przywiózł z Krakowa bp Damian Muskus. W czasie uroczystości odpustowych Narodzenia Matki Bożej, 8 września, przekazał je na ręce kustosza sanktuarium, o. Bono Noconia. - Od lat skępscy pielgrzymi uczą się kochać Maryję i wspierają się wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Co tydzień odprawiamy u nas specjalne nabożeństwo za jego wstawiennictwem. Mam nadzieję, że teraz ten kult jeszcze bardziej się ożywi i wzmocni - podkreślał w czasie uroczystości gwardian bernardynów ze Skępego.

Obok kultu Matki Bożej, Pani Mazowsza i Kujaw, udokumentowanym tu już ponad 500 lat temu, w Skępem pozostaje żywy kult św. Franciszka z Asyżu, św. Antoniego z Padwy i bł. Władysława z Gielniowa. Ten ostatni - patron Warszawy, był założycielem tutejszego klasztoru bernardynów , był też założycielem biblioteki klasztornej. Wchodząc na dziedziniec sanktuarium, nad krużgankami, można zobaczyć malowidło przedstawiające błogosławionego. Teraz skępski kościół wzbogacił się o kolejne relikwie polskiego błogosławionego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma