Nowy numer 41/2018 Archiwum

Św. Antoni dla wszystkich

Tam od czterech wieków pielgrzymują ludzie, którzy modlą się i szukają. Teraz w Ratowie powstało diecezjalne sanktuarium.

Tradycyjne miejsce pielgrzymek mieszkańców Ratowa, Radzanowa i okolic między Mławą, Żurominem i Raciążem, dziś staje się celem pielgrzymek wiernych z całej diecezji. 13 czerwca, na odpuście św. Antoniego, w wypełnionym pielgrzymami kościele i przylegającym do klasztoru placu, ogłoszono dekret biskupa płockiego. „Czynię to dlatego, że obraz św. Antoniego Padewskiego znajdujący się »od niepamiętnych czasów« w kościele w Ratowie, otaczany jest szczególną czcią wiernych. Kult obrazu rozwijał się od samego początku bardzo dynamicznie, owocując ożywieniem wiary Ludu Bożego, a w XVI w. stał się bezpośrednią przyczyną ufundowania w tym miejscu klasztoru bernardynów. Licznie przybywający do Ratowa pielgrzymi byli świadkami wielu nawróceń i licznych uzdrowień.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy