Nowy numer 13/2024 Archiwum

Płock. Woda częściej badana

Jednocześnie płocki sanepid zaleca, by nie korzystać z wód Wisły do kąpieli, podlewania kwiatów, czy pojenia zwierząt.

Wczoraj w Płocku odbyło się spotkanie Miejskiego Sztabu Kryzysowego w związku z awarią, do której po raz drugi w ciągu 12 miesięcy doszło w stołecznej oczyszczalni ścieków Czajka. Jej efektem jest zrzut dużej ilości ścieków do Wisły, które dopłynęły już do Płocka. Czy woda w mieście jest bezpieczna do picia?

Jak zapewniają Wodociągi Płockie w najnowszym komunikacie, spółka od 29 sierpnia zwiększyła częstotliwość badań jakości wody, a wyniki na bieżąco publikowane są na jej stronie internetowej i Facebooku.

Miejskie przedsiębiorstwo zapewnia też, że jest przygotowane do skutecznego uzdatniana wody z Wisły, tak by dostarczyć mieszańcom miasta bezpieczną i dobrej jakości wodę pitną. Jak można przeczytać na stronie internetowej spółki, "woda dla płocczan, w procesie uzdatniania jest m.in. dwukrotnie ozonowana, dwukrotnie filtrowana (przez pośpieszne filtry antracytowo-piaskowe i biologicznie aktywne filtry węglowe) oraz dezynfekowana dwutlenkiem chloru".

Również Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku poinformował we wczorajszym komunikacie, że przystępuje do prowadzenia wzmożonego poboru próbek wody z sieci wodociągowej do badań.

Jednocześnie płocki sanepid zaleca, aby obecnie nie korzystać z Wisły w celach rekreacyjnych i nie używać wody z rzeki w gospodarstwie, na przykład do pojenia zwierząt hodowlanych, podlewania upraw, czy łowienia ryb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy