Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Przeczytasz w 42. numerze "Gościa Płockiego"

Przeczytasz w 42. numerze "Gościa Płockiego" przejdź do galerii

Dla nowego biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego, temat misji jest szczególnie ważny, wszak od lat jest zaangażowany w ten apostolat w archidiecezji poznańskiej i na forum episkopatu. W rozpoczynającym się właśnie tygodniu misyjnym i my podejmujemy temat, w którym drzemie przyszłość Kościoła.

 
Ciechanów, 15.10.2022. Spotkanie młodych "Wake up" Ilona Krawczyk-Krajczyńska /Foto Gość

O nominacji na stolicę biskupią płocką - z racji wydawniczych - za wcześnie pisać w tym wydaniu tygodnika, znajdzie ona swe słuszne miejsce za tydzień. Jednak gdy wczytamy się życiorys biskupa Szymona, okazuje się, że polem jego pracy duszpasterskiej są m.in. misje. Jak ważne są te działania, jak przekładają się na życie Kościoła i jego przyszłość, opowiada ks. dr Jarosław Tomaszewski, p.o. sekretarz krajowego Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra.

- Regularne duszpasterstwo jest w Kościele dedykowane na czas spokojny, a właśnie misja jest oswojona z zagrożeniem. Misjonarze to duchowi komandosi. Seminariów i klasztorów nie napełni ponownie statystyczny pesymizm ale ruch poza płonące kulturowo, moralnie i społecznie granice. Administracyjne kunktatorstwo skończyłoby się katastrofą. Wszystkim szczerze kładę na sercu to wyzwanie i tę mentalną zmianę, która przywróci bez wątpienia młodość Kościołowi - mówi w wywiadzie ks. dr Tomaszewski. Więcej na s. IV.

Powiat rypiński, jako pierwszy w regionie otrzymał patrona. Został nim ogłoszony bł. ks. Jerzy Popiełuszko, bo jak podkreślano w czasie uroczystości, w dzisiejszych czasów potrzeba świadków i autorytetów. - Dobrze się dzieje, że rozciągacie nad waszą umęczoną, a tak piękną ziemią, płaszcz orędownictwa bł. ks. Jerzego! Podtrzymujcie jego testament solidarności, wpisany w słowa: "zło dobrem zwyciężaj". Bądźcie mu wierni! Czyńcie wszystko z wiarą i modlitwą – mówił przed tygodniem w czasie Mszy św. w Rypinie bp Piotr Libera. Więcej na s. I.

Przed wakacjami Ruch Światło - Życie w naszej diecezji rozpoczął spotkania kerygmantyczne z kandydatami do bierzmowania w różnych parafiach. Chętnych ośrodków nie brakuje i na razie ich kalendarz jest wypełniony do końca listopada. Więcej na s. VII.

W tym numerze piszemy również:

  • o 428. inauguracji nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku - na s. II;
  • o 100-leciu płockiego ekonomika i szkolnej pielgrzymce na Jasną Górę - na s. II;
  • o obchodach Hubertusa w Ciechanowie - na s. III;
  • o młodzieży, która na Wake up-ie doświadczyła spotkania z Bogiem i przyjaciółmi - na s. III;
  • o różańcowych świadectwach, która wzmacniają maryjną modlitwę - na s. V;
  • o "pracowitych" pszczołach i mądrości ludzi, którzy je chronią i wspierają - na s. VI;
  • o kaplicy-perełce, która stoi pokornie w centrum Rypina - na s. VIII.

Naszym publikacjom towarzyszą galerie zdjęć, do których oglądania serdecznie zapraszamy.

« ‹ 1 › »
Rypin. Patron powiatu

Foto Gość DODANE 16.10.2022 AKTUALIZACJA 17.10.2022

Rypin. Patron powiatu

​Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko został ogłoszony patronem powiatu rypińskiego w województwie kujawsko-pomorskim.  
Płock. 21. Dzień Papieski

Foto Gość DODANE 16.10.2022

Płock. 21. Dzień Papieski

​W 21. Dzień Papieski, 16 października w płockiej bazylice katedralnej odbyła się diecezjalna inauguracja roku akademickiego 2022/2023 z udziałem władz i reprezentacji uczelni Płocka i Mazowsza północnego.  
Płock. Inauguracja w WSD

Foto Gość DODANE 14.10.2022 AKTUALIZACJA 14.10.2022

Płock. Inauguracja w WSD

​W Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2022/2023.  
Ciechanów. Hubertus 2022

Foto Gość DODANE 15.10.2022 AKTUALIZACJA 16.10.2022

Ciechanów. Hubertus 2022

​Mszą św. w ciechanowskiej farze, pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery, rozpoczęło się doroczne spotkanie myśliwych. Hubertus został połączony z piknikiem ekologicznym i koncertem zespołu "Taraka" - podaj rękę Ukrainie.  
Ciechanów. Wake up

Foto Gość DODANE 16.10.2022 AKTUALIZACJA 16.10.2022

Ciechanów. Wake up

​Spotkanie młodych skupionych wokół wspólnoty Wojska Gedeona po raz kolejny przyciągnęło do Ciechanowa kilkuset młodych.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

|

22.10.2022 22:18 GOSC.PL

publikacja 22.10.2022 22:18

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GOŚĆ PŁOCKI

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

Polecane w subskrypcji

  • Św. Jan Maria Vianney – zaprzeczenie klerykalizmu. Czegokolwiek oczekiwał od parafian, sam to robił
    • Temat Gościa
    • Franciszek Kucharczak
    Św. Jan Maria Vianney – zaprzeczenie klerykalizmu. Czegokolwiek oczekiwał od parafian, sam to robił
  • Rekonstrukcja rządu: premier idzie na wojnę totalną
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Rekonstrukcja rządu: premier idzie na wojnę totalną
  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X