Zwiastowanie Pańskie i nasze "tak" - za życiem

- Zbliżająca się uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest okazją, aby osobiście włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - apeluje biskup płocki.

Przeniesiona w tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25 marca na 8 kwietnia, z racji obchodów Wielkiego Tygodnia, powinna się zaznaczyć bardziej wyraźnym i odważnym opowiedzeniem się za życiem. Pisał o tym biskup Szymon już w liście pasterskim na Wielki Post: "Myślę, że wszyscy mamy świadomość, że zagrożona jest w Polsce ustawa o obronie życia nienarodzonych. Potrzebna jest nasza mobilizacja, by promować kulturę życia, związaną z troską o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to dziewięciomiesięczna, codzienna modlitwa w intencji jakiegoś zagrożonego aborcją poczętego dziecka. Bardzo zachęcam do włączenia się w tę modlitwę szczególnie ludzi młodych, dziewczyny i chłopaków, a także kapłanów. Sam od lat taką modlitwę podejmuję" - napisał biskup.

Z podobną zachętą zwrócił się w życzeniach wielkanocnych, podkreślając, że "Wielkanoc to dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi".

Na czym polega ta modlitwa i duchowe zobowiązanie? - Stajemy się "duchowymi rodzicami" dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Do Bożego Narodzenia modlimy się za nie, odmawiając jedną dziesiątkę Różańca oraz specjalną modlitwę. Może nam w tym również pomóc aplikacja "Adoptuj Życie", pokazująca rozwój dziecka, za które się modlimy. Zachęcam do podjęcia się tego zobowiązania w czasach, w których tak bardzo potrzebna jest modlitwa za życie - przekonuje biskup Szymon.

Duchowej adopcji podejmują się wierni w wielu parafiach diecezji, m.in. w płockiej katedrze, gdzie 8 kwietnia Mszy św. o godz. 18 będzie przewodniczył bp Piotr Libera, u Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, gdzie Mszy św. o godz. 18 będzie przewodniczył bp Szymon Stułkowski, czy u św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku, gdzie Mszy św. o godz. 18 będzie przewodniczył bp Roman Marcinkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

wp