Jak ogniem pisane wydają się słowa franciszkańskiej reguły, którą własnoręcznie przepisała bł. Maria Teresa od Dzieciątka Jezus z Przasnysza. Teraz stały się one jej relikwiami. Piszemy o nich w najnowszym numerze naszego "Gościa".
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego wraz z naszymi Czytelnikami chcemy odkrywać, w jaki sposób nowymi sposobami tchnie Boży Duch. Znakiem jego działania w Kościele są z pewnością nowi czterej diakoni, wyświęceni przed tygodniem w płockiej katedrze. Jest wśród nich Michał Perek z Sierpca, który od lat angażuje się w akcję pomocy Szlachetna Paczka, był także liderem swojego regionu. Szczególną pasją Wiktora Rękawickiego z parafii Solec jest Pismo Święte, które stara się czytać w językach oryginalnych, uczy się także języka migowego. Sebastian Szymański z Płońska odkrywał powołanie w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i do dziś angażuje się w jego działania. Pasją Karola Wernika, pochodzącego z parafii Jeżewo, jest muzyka kościelna, zaś w WSD pełni posługę organisty w seminaryjnej kaplicy. - Powołanie do kapłaństwa jest procesem wymagającym wielkiego wysiłku i współpracy z łaską Bożą. To mozolny proces: nauka, trudne egzaminy, rekolekcje i formacja. Tu nic nie dzieje się jak u magika, na pstryknięcie palcem. Kiedyś wszystko zweryfikuje życie, a nie wzniosłe idee - mówił do nich bp Mirosław Milewski, który udzielił święceń diakonatu. Piszemy więcej na s. I.
W Przasnyszu bp Szymon Stułkowski przygotował, opieczętował i poświęcił dwa relikwiarze, w których złożono fragmenty reguły przepisanej własnoręcznie przez bł. Marię Teresę od Dzieciątka Jezus - męczennicę II wojny światowej. To pierwsze jej relikwie od czasu jej beatyfikacji w 1999 roku. Więcej na s. IV.
Wiele mądrych lekcji można wynieść z ogrodu sióstr benedyktynek w Sierpcu. Zwłaszcza w maju ogród ten jest piękny. Dziś oprowadzają nas po nim gospodynie tego miejsca. Więcej na ss. VI-VII.
W tym numerze piszemy również:
Naszym publikacjom towarzyszą galerie, do których oglądania zachęcamy.