Przeczytasz w 10. numerze "Gościa Płockiego"

Wielki Post znaczy więcej i prowadzi do spowiedzi, pomocy potrzebującym i nowych form modlitwy. Piszemy o tym w najnowszym wydaniu naszego "Gościa".

Tam mogę powiedzieć to, czego bym nigdy nie powiedziała gdzie indziej innym osobom - usłyszała niedawno psycholog dr Ida Szwed od pewnej ósmoklasistki. Podzieliła się swoimi doświadczeniami z uczestnikami seminaryjnego sympozjum o spowiedzi. Co szczególnie ważne, sympozjalne obrazy znalazły później odbicie w warsztatach dla księży i kleryków, i ciekawych dyskusjach o sumieniu i spowiedzi. Więcej na s. III.

Dobrze się dzieje, że księża i świeccy przez 40 dni pokuty szukają nowych form spotkania ze sobą i zbliżenia się do Boga. Tak się dzieje m.in. w parafii Świętego Krzyża w Płocku, w ciechanowskiej farze, w Malużynie czy w Baboszewie. Swoje cykliczne spotkania wielkopostne mają także strażacy. Więcej o tych inicjatywach na s. V.

Jak to było możliwe, że dawniej wystarczyło kilka osób, aby porwać wielu innych do wspólnego dobra? O duszpasterstwie rolników, które 40 lat temu powstało w Zakroczymiu, opowiada jego współtwórca Janusz Byliński z Zakroczymia, laureat Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego. Więcej na ss. VI-VII.

W tym numerze piszemy również:

  • o obchodach upamiętniających żołnierzy wyklętych w Płocku i Ciechanowie - na s. I i VIII;
  • o różnych formach pomocy, której diecezjalna Caritas udziela Ukraińcom przebywającym w naszym regionie - na s. IV;
  • o "Naszych Korzeniach", które odkrywają lokalną, lecz zapomnianą historię ziemi płockiej - na s. VIII.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka