Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Uczy życia i ofiarowania

To „jedno z ważniejszych miejsc diecezji” – mówił w kaplicy szpitala w Ciechanowie bp Szymon Stułkowski, który odprawił Mszę św. oraz spotkał się z pacjentami i personelem oddziału opieki paliatywno-hospicyjnej.

Trzeba spotkać Jezusa, aby nasze życie miało smak miłości i ogień ofiary, aby stało się bardziej ludzkie i Boże. Trzeba pozwolić, aby On nas rozpalił tą łaską, którą otrzymaliśmy w naszym chrzcie – mówił w ubiegłą niedzielę do chorych i pracowników służby zdrowia Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie biskup płocki.

Msza św. w kaplicy pw. św. Teresy z Kalkuty była sprawowana z racji obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem (4 lutego) i Światowego Dnia Chorego (11 lutego). – Chcemy uczynić świadomą i żywą drogę Kościoła do człowieka, zwłaszcza chorego i cierpiącego, dlatego spotykamy się z ks. biskupem na Mszy św. i idziemy na szpitalny oddział – mówił na początku liturgii ks. kapelan Maciej Szostak.

Trzymając płonącą świecę w ręku, biskup w homilii mówił, w jaki sposób życie chrześcijanina powinno stawać się światłem, które będzie prowadziło innych do Chrystusa, aby przez dobre uczynki ogrzewało świat i było gotowe do ofiary jak spalająca się świeca. – Chrystus spalił się dla nas do końca na krzyżu. To samo czyni dziś na ołtarzu i zaprasza, abyśmy się zmniejszali, dając innym ogień miłości i wiary – podkreślał hierarcha.

Po Mszy św. odwiedził chorych przebywających na oddziale opieki paliatywno-hospicyjnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy