W mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości odbyło się ekumeniczne nabożeństwo, w czasie którego z inicjatywy Towarzystwa Biblijnego, przekazano egzemplarze Biblii osobom z Ukrainy, które znalazły schronienie przed wojną w Płocku i okolicach.
Nie było przypadkiem, że przekazanie Biblii uchodźcom z Ukrainy miało miejsce w mariawickiej katedrze. To ta wspólnota jako pierwsza w Płocku zaraz na początku wojny przyjęła grupę kobiet z dziećmi z Ukrainy. Część z nich pozostała do dziś w gościnnych murach mariawickich, do nich dołączyli też inni, którzy z rąk biskupa Karola Marii Babiego przyjęli egzemplarze Biblii w języku ukraińskim.
Był to dar Towarzystwa Biblijnego z Korei Południowej, które podjęło się wydrukowania tysięcy egzemplarzy Starego i Nowego Testamentu, ilustrowanej Biblii dla dzieci oraz publikacji zawierających biblijne sentencje i inne modlitwy. Do Płocka, aby przekazać ten dar, przyjechała delegacja z Korei wraz z Igą Zalisz, dyrektor generalną Towarzystwa Biblijnego w Polsce.
O znaczeniu Biblii w tradycji ewangelickiej mówił ks. Szymon Czembor, pastor z ewangelickiej wspólnoty w Płocku. - Biblia łączy nas wszystkich, a w trudnych czasach Kościoły wspierały się i użyczały sobie tekstów Pisma Świętego. Tak było w czasach komuny i tak jest teraz - mówił. Przybyły do Płocka pastor z delegacji koreańskiej poprowadził modlitwę:
Choć nasze życie jest kruche i krótkie, dziękujemy za każdą Twoją łaskę. Pomóż nam pamiętać o Tobie każdego dnia, choć wokół nas jest tyle zła. Dopomóż jednak, abyśmy od niego się odwracali. Niech Twoje słowo przyniesie nam pocieszenie i odwagę, komfort i pokój serca.
Zgromadzeni modlili się również słowami Psalmu 56, w tłumaczeniu mariawickim, gdzie padają m.in. takie słowa: "Duchu Miłości, tchnij na świat, aby przebudziły się serca i zadrżały na przyjście Twoje. (...) Wtedy naród powie narodowi: Jestem ci bratem. Możni i bogaci rzekną do maluczkich, do ubogich: Chodźcie i obcujcie z nami. (...) Duchu Miłości wołają do Ciebie dusze nasze: Przyjdź, przyjdź, rychło przybądź ku wspomożeniu naszemu".
Nabożeństwo w mariawickiej katedrze zakończyła wspólna modlitwa "Ojcze nasz" odmówiona po staro-cerkiewno-słowiańsku i po polsku oraz błogosławieństwo udzielone przez duchownych Kościołów żyjących w Płocku.
Egzemplarze Biblii trafiły do wielu miejsc w Płocku i okolicach, gdzie mieszkają Ukraińcy.