Nowy numer 33/2022 Archiwum

Przeczytasz w 30. numerze "Gościa Płockiego"

Od "Amen" i "Alleluja" rozpoczyna się droga żywej wiary - przekonywał w Oborach o. James Manjackal, misjonarz z Indii. Piszemy o nim m.in. w najnowszym wydaniu płockiej edycji "Gościa Niedzielnego".

Ciekawa była metoda przepowiadania o. Manjackala na spotkaniu ewangelizacyjnym w Oborach. Co pewien czas w swych katechezach wtrącał krótkie pytanie: "Alleluja?" - jakby chciał zapytać: czy to was cieszy, czy Ewangelia jest waszą radością? A zgromadzeni odpowiadali gromkim: "Alleluja!".

W tym przerywniku i pytaniu chodziło nie tylko o zatrzymanie uwagi słuchających na przekazywanych treściach, ale także o wyznanie wiary. Mówił bowiem m.in. o. Manjackal: - Maryja zna najlepiej swego Syna, ale zna także każdego z nas. Ona zna nasze braki. Wierzysz w to? Alleluja!?... Dla człowieka, który przyjmuje słowo Boże, nawet niemożliwe staje się możliwe, jak dla Maryi w chwili zwiastowania. Wierzysz w to? Alleluja!? - więcej o tym wydarzeniu piszemy na s. IV.

Najpierw koncert, potem bieg. Setka biegaczy pokonała trasę Camino Maratonu z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni do Torunia, by uczcić Rok św. Jakuba.Więcej o tej ciekawej inicjatywie piszemy na s. I.

Czy Rostkowo ma szansę stać się w przyszłości znaczącym ośrodkiem pielgrzymkowym na mapie Polski. Myślą o tym władze kościelne i samorządowe. Piszemy o tym na s. III.

Jest coraz więcej nadziei wśród sióstr klarysek kapucynek z Przasnysza na odnalezienie relikwii ich współsiostry bł. Marii Teresy Kowalskiej - męczennicy II wojny światowej, zamordowanej w KL Soldau. Skąd się bierze ta nadzieja? Są pewne przesłanki, o których piszemy na s. V.

Przyszła moda na rowerowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Właśnie szykują się do tej szczególnej wyprawy cykliści z Płocka, Dobrzynia n. Drwęcą, Popowa Kościelnego, Baboszewa, Ciechanowa i Sochocina. O łączeniu pasji sportowej z przeżyciem duchowym piszemy na ss. VI-VII.

Kolejny "kościół na peryferiach" to Kacice k. Pułtuska - miejsce, które miało być najwcześniejszym sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rzeczypospolitej. Jakie pamiątki i tradycje w sobie kryje? Piszemy o nich na s. VIII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama