Do końca października czekamy na ciekawe zdjęcia modlitewników i świadectwa wiary oraz modlitwy osób z nimi związanych.
Zbliżający się październik - miesiąc Różańca - wydaje się odpowiedni, aby ogłosić w "Gościu Płockim" przegląd naszych modlitewników i historii z nim związanych. Bp Piotr Libera zachęca naszych czytelników, aby takimi wspomnieniami i pamiątkami podzielili się w formie świadectwa o wydarzeniach i modlitwie naszych bliskich.
- Zainspirowało mnie do tego Muzeum Modlitewnika Polskiego im. sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie koło Bełchatowa. Miejsce to dobrze znają uczestnicy płockiej pielgrzymki na Jasną Górę, którzy zatrzymują się w tej miejscowości na obiad. W tamtejszym muzeum zgromadzono ponad 1300 modlitewników. A czy w naszych domach nie ma takich modlitewników? Czy nie moglibyśmy podzielić się podobną historią, pokazując nasze domowe serdeczne pamiątki: książeczki do nabożeństwa czy śpiewniki naszych rodziców czy dziadków? Gorąco do tego zachęcam! - mówi bp Libera.
Sam szczyci się szczególną pamiątką po swym ojcu: jest nim "Liturgia Godzin dla świeckich". - Podarowałem ją tacie na początku lat 90. Potem, gdy przyjeżdżałem do domu, często widziałem, jak z niej się modlił. Zresztą świadczą o tym kartki tego modlitewnika często przekładane i z pewnością przemodlone - opowiada ks. biskup.
Zachęcamy więc naszych czytelników do przesyłania zdjęć starych modlitewników w formacie JPG, w wielkości nie większej niż 2 MB, a także o dołączenie krótkiej historii z nimi związanych (maksymalnie do 10 zdań):
W e-mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska autora zdjęcia. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do naszego przeglądu na adres: plock@gosc.pl, z dopiskiem: "Modlitewnik", do 31 października.
Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, ul Wita Stwosza 11. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna TUTAJ. Przesłanie zdjęcia wraz z danymi ich autora będzie równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na naszej stronie plock.gosc.pl.