Nowy numer 14/2021 Archiwum

Bp Libera: Miłosierdzie to konkret Pana Boga

O istocie i aktualności orędzia o Bożym miłosierdziu mówił bp Piotr Libera w wywiadzie udzielonym rzecznik diecezji płockiej.

Rozmowa została przeprowadzona w związku z 90. rocznicą pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej w Płocku.

Biskup, mówiąc o istocie i aktualności orędzia o Bożym miłosierdziu, stwierdził: "Pamiętajmy, że miłosierdzie nie jest czymś, ale Kimś. Jezus Chrystus jest miłosierdziem wcielonym. Jezus jest osobowym miłosierdziem. Czytając ikonę Jezusa Miłosiernego z podpisem »Jezu, ufam Tobie«, moje oczy poniekąd widzą miłosierdzie, które stało się Ciałem. (...) Jestem przekonany, że także w czasach trwającego zmagania ludzkości ze śmiertelnym zagrożeniem, jakim jest pandemia, obraz ten i nabożeństwo do Bożego miłosierdzia jest wielkim ratunkiem – »Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego« (Dz. 699). To sformułowanie możemy odnieść także do aktualnej sytuacji na całym świecie" – powiedział biskup w wywiadzie udzielonym Elżbiecie Grzybowskiej, rzecznik diecezji płockiej.

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama