Nowy numer 39/2020 Archiwum

Bp Milewski do pielgrzymów na Jasnej Górze: Szliście tu po wiarę i sens

O świcie 14 sierpnia na Jasną Górę dotarli piesi pątnicy z diecezji płockiej, a wraz z nimi bp Mirosław Milewski.

Do szczytu jasnogórskiego pielgrzymka dotarła o 7.40. Reprezentacją diecezji była grupa złota z dekanatów Maków Mazowiecki, Przasnysz i Dzierzgowo, a także inni pielgrzymi, którzy dojechali do Częstochowy, łącznie ok. 400 osób. Byli też pielgrzymi na rowerach z Golubia-Dobrzynia.

Pielgrzymujemy, a po osiągnięciu celu klękamy przed tym świętym wizerunkiem z wszystkimi swoimi intencjami, a w tym roku ze szczególną prośbą o zdrowie dla chorego świata. Jako naród i cała społeczność ludzka wciąż doświadczamy nieznanej nam wcześniej, ludziom tych czasów, pandemii.

Jak mówił biskup Mirosław, pielgrzymów na Jasną Górę przyprowadziła wdzięczność za Cud nad Wisłą, a także wewnętrzna intencja: głód Boga i głód sensu we współczesnym świecie. - Dziś, o czym dobrze wiemy i przekonujemy się niemal każdego dnia, tendencja jest dokładnie odwrotna. Wielu ludzi buduje świat bez Boga, świat bez sensu i bez wiary, bez potrzeb duchowych. W takim właśnie modnym dziś świecie zanikają zasady moralne i ginie świat wartości. Ludzie stają się "niewolnikami rzeczy, produkcji, swoich wyborów" - cytował za Janem Pawłem II. - Wiarę w Boga zastępuje się różnymi fałszywymi pseudoreligiami i ideologiami stojącymi w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem - mówił.

I zachęcał zgromadzonych na placu przed sanktuarium: - Wracając do swoich domów i parafii, proszę, pomnażajcie w sobie owoce pielgrzymowania i czułego spotkania z Maryją. Troszczcie się o swego ducha! Pamiętajcie o chrześcijańskiej tożsamości! Każdego dnia pozostawajcie wierni wierze odziedziczonej po przodkach, którzy 1054 lata temu na polskiej ziemi powiedzieli Bogu: "tak". Nie pozwólcie zdezorientować się dobiegającym zewsząd "głosom" tego świata. One kuszą i wydają się atrakcyjne, ale to pustynne miraże, po których pozostają jedynie pustka i bezsens. (...) Z Maryją budujmy świat z Bogiem, jedyny świat, który nie jest pozbawiony sensu. Nie prosimy Jej o bogactwo, nie prosimy o przywileje. Zamiast tego wołamy: "My chcemy Boga!" - mówił na Jasnej Górze bp Mirosław Milewski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama