Nowy numer 43/2020 Archiwum

Do połowy roku odwołane wizytacje biskupie i bierzmowania

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa zostały przełożone kolejne wydarzenia duszpasterskie w diecezji - informuje wikariusz generalny biskup Mirosław Milewski.

W komunikacie czytamy, że "wszystkie wizytacje kanoniczne i bierzmowania, które zaplanowane były na maj i czerwiec 2020 roku, ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, zostają przełożone na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie naszych wspólnot parafialnych i otwarte będą szkoły.
Pozostałe przedwakacyjne posługi biskupie odbywają się zgodnie z przyjętym wcześniej terminarzem. Prosimy jednak, by księża, których to dotyczy, kontaktowali się z danym biskupem minimum na tydzień przed planowanym wydarzeniem" – napisał biskup Milewski.

Skorygowany kalendarz posług biskupich w 2020 roku zostanie opublikowany na przełomie czerwca i lipca. Jak informuje Kuria Diecezjalna Płocka, terminy zaplanowanych na jesień wizytacji i bierzmowań, a także innych wydarzeń, na chwilę obecną, pozostają bez zmian.

Przypomnijmy, że ostatnimi wydarzeniami o charakterze diecezjalnym, które się odbyły, miały miejsce na początku marca: doroczne rekolekcje nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Popowie oraz dzień skupienia kobiet w Płocku, w parafii św. Wojciecha.

Odwołano pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę (27 marca), spotkanie młodych w Niedzielę Palmową (5 kwietnia), Płockie Dni Pastoralne (15 i 16 kwietnia), zaś w najbliższym czasie nie odbędzie się Sacrosong Diecezji Płockiej w Nasielsku, który został przełożony na przyszły rok.

W pierwszym półroczu 2020 roku miały się odbyć wizytacje biskupie w części parafii dekanatów bodzanowskiego, gostynińskiego, płońskiego południowego, serockiego, wyszogrodzkiego i zakroczymskiego. To samo dotyczy bierzmowań w ponad 40 parafiach. Przypomnijmy, że wcześniej zdecydowano już o przełożeniu uroczystości komunijnych na okres po wakacjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama