Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zakończyła się kwesta na respirator dla szpitala na Winiarach w Płocku

Zbiórka fundacji "Zanurzeni w miłości" zakończyła się powodzeniem w piątek rano. Praktycznie w ciągu 24 godzin zebrano 105 tys. zł potrzebnych na zakup respiratora dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Akcja ruszyła w czwartek 16 kwietnia, była to już 19. odsłona ogólnopolskiej inicjatywy charytatywnej, która trwa od 22 marca.

– Nie chcemy dopuścić, aby w Polsce powtórzył się "włoski scenariusz" z koronawirusem, dlatego prowadzimy akcję "Zanurzeni w miłości. Respiratory dla szpitali". Opatrznościowo udawało się nam do tej pory zebrać w ciągu 24 godzin pieniądze na zakup respiratora dla kolejnych szpitali. Płocka lecznica jest już 19. z kolei – mówi ks. Rafał Jarosiewicz z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, prezes fundacji "Zanurzeni w miłości".

W ramach ogólnopolskiej akcji zebrano do tej pory 2 mln zł. Akcję wsparła Caritas Diecezji Płockiej.

Do udziału w akcji i hojności zachęcała Iwona Zielonka, dyrektor Wydziału Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej Płockiej. – Oddychamy miłością, ale pamiętajmy, że respirator ratuje życie. Teraz jest czas miłosierdzia, czas konkretów i dawania miłosierdzia – mówiła.

Do udziału w akcji zachęcał również Michał Daszek, mistrz olimpijski i reprezentant Polski w piłce ręcznej, zawodnik Wisły Płock.

W piątek od rana ruszyła kolejna zbiórka – tym razem na respirator w Jaśle.

Więcej o ogólnopolskiej kweście na stronie ZANURZENI W MIŁOŚCI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy