Nowy numer 24/2021 Archiwum

Koronawirus na północnym Mazowszu

W Ciechanowie i Płocku odnotowano pierwsze dwa przypadki zachorowania na Covid-19.

Wśród 684 stwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce, w poniedziałek 23 marca potwierdzono dwa pierwsze przypadki zachorowania na północnym Mazowszu.

Jak informuje Urząd Miasta w Mławie 36-letni Mławianin tydzień temu – w niedzielę 15 marca – wrócił z Niemiec i poddał się sam kwarantannie, unikając kontaktu z rodziną. Stan mężczyzny znacznie pogorszył się w czwartek 19 marca, wtedy to skontaktował się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Mławie.

"W sobotę 21 marca w godzinach wieczornych został przyjęty do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie 36-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Dziś w nocy otrzymaliśmy dodatni wynik jego badania. Pacjent jest w dobrym stanie zdrowia. Przebywa w izolacji" – czytamy w opublikowanym rano komunikacie wydanym przez Agnieszkę Woźniak, rzeczniczkę Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

W poniedziałek po południu potwierdzono również laboratoryjnie pierwszy przypadek zachorowania w Płocku. Testy młodego mężczyzny, przebywającego od kilku dni na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku okazały się pozytywne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama