Ponad 40 dzieci i młodych - od zerówki do liceum - z parafii Dąbrowa k. Mławy zaangażowało się w projekt duchowo-wokalny. Właśnie ukazała się ich płyta.
Ukazał się album koncertowy "Oratorium Niepokalanej", a w planach grupa z parafii św. Stanisława BM w Dąbrowie ma w najbliższym czasie koncerty w kościele Trójcy Świętej w Mławie i w areszcie śledczym dla kobiet k. Warszawy.
- Oratorium to formacja do bezinteresownej służby Panu Bogu i ludziom. Nasz śpiew ma być modlitwą i służbą, dlatego nie wystarczy sam talent, to że ktoś umie śpiewać czy grać. Aby on był naprawdę piękny, powinien być ofiarowany Panu Bogu i drugiemu człowiekowi, a więc powinien przechodzić przez serce. W naszej pracy duchowej i wokalnej zwracamy więc uwagę, aby nasz śpiew stawał się życiem, modlitwą i świadectwem, abyśmy śpiewali i konsekwentnie tak żyli – mówi ks. Jacek Gołębiowski, proboszcz parafii i koordynator projektu "Oratorium Niepokalanej".
A wszystko zaczęło się w ostatnie wakacje, gdy dzieci i młodzież z parafii uczestniczyli w projekcie, który poprowadził zespół Eo Nomie Doroty, Marka i Aleksandra Choszczyków, posługujących śpiewem w hospicjach i szpitalach. Wtedy też uczestnicy warsztatów nie tylko uczyli się śpiewać, ale uczestniczyli w krótkich konferencjach o bezinteresownej służbie Bogu i bliźniemu, w adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwie różańcowej i do Bożego Miłosierdzia oraz korzystali z sakramentu pokuty.
- Łączymy śpiew z modlitwą, z posługą w czasie niedzielnej Mszy św. i służbą, aby nigdy nie zapomnieć, że to Jezus gra pierwsze skrzypce, a nie my. To całe dzieło nie byłoby możliwe bez wsparcia rodziców tych dzieci. Ktoś po wysłuchaniu tej płyty napisał do mnie: "nawet nie wiedziałem, że można aż tak modlić się i śpiewać, jak robią to te dzieci…" – dodaje ks. Gołębiowski. Bo rzeczywiście, kto będzie słuchał płyty oratorium, nie tylko pozna piękny, żywiołowy śpiew, ale będzie miał również okazję wysłuchać krótkich katechez i fragmentów biblijnych. A kto otworzy okładkę tego albumu, obok płyty znajdzie jeszcze jeden cenny dodatek – cudowny medalik, który Matka Boża objawiła św. Katarzynie Labourè, "aby wszyscy go nosili".
Organizatorem projektu jest Laboratorium Wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich z diecezji płockiej. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele fundacji "Dom św. Jakuba" wspomagającej rodziny w kryzysie.