Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diecezjalne spotkanie "niesakramentalnych"

W Nowym Dworze Mazowieckim po raz drugi spotkały się osoby, które na co dzień żyją w związkach nieregularnych, aby przed obrazem Matki Bożej Rozwiązującej Węzły pielęgnować najważniejszą z relacji - relację z Bogiem.

Diecezjalny dzień skupienia zorganizowano 23 listopada w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie proboszczem jest ks. Andrzej Redmer, diecezjalny duszpasterz związków nieregularnych. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się Mszą św. podczas której słowa Łukasza Ewangelisty o relacjach małżeńskich i o tym jak będą one wyglądały po śmierci wyjaśniał zebranym ks. Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin. – Jezus nie umniejsza relacji jakie zawiązujemy na ziemi, one są ważne. Mają pomagać w budowaniu tej najważniejszej relacji, jaką jest relacja z Bogiem. To ona przetrwa śmierć i będzie źródłem szczęścia, także wobec tych innych relacji – mówił podczas kazania duszpasterz rodzin.

- Ten trudny fragment Ewangelii pokazuje, żeby popatrzeć na to co się do tej pory dokonało w moim życiu w perspektywie Królestwa Niebieskiego. Popatrzeć na te relacje piękne, ale też na te, które się nam nie udały. Nie chodzi tylko o te małżeńskie, ale wszystkie kontakty z ludźmi, które może nie wyszły, które uważamy za przegrane bo ostatecznie one zostaną w Królestwie Niebieskim przez Pana Boga odmienione, On wyciągnie z nich jakieś dobro. Ta Ewangelia pokazuje także, że nie należy patrzeć na to co spotyka nas w życiu, w perspektywie "do śmierci", ale żeby dostrzec, że to wszystko co się dzieje jest początkiem życia, które nie ma końca - mówił ks. W. Kućko. Płocki duszpasterz wygłosił również konferencję, która inspirowana była papieską adhortacją "Amoris letitia", a w szczególności jej 7 rozdziałem. Kapłan w sposób szczególny skupił się na kwestiach edukowania i wychowania dzieci. Zachęcał również do poszukiwania inspiracji w życiu świętych małżonków i zawierzania im swoich rodzin w prywatnej modlitwie.

Podczas spotkania znalazł się czas na adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz rozmowy z kapłanami. Na koniec padły odważne i pełne nadziei słowa, którymi podzieliły się osoby żyjące w związkach nieregularnych. – Swoim zaangażowaniem w życie Kościoła pokazujemy, że jesteśmy przy Bogu. W Kościele jest miejsce dla takich osób jak my, bo my też jesteśmy Kościołem – przekonywali uczestnicy spotkania z Pułtuska, zachęcając innych aby nie zniechęcali się i zawalczyli o swoją relację z Bogiem.

Na terenie diecezji działa 7 rejonów duszpasterstwa związków niesakramentalnych, m.in. w Płońsku i w Mławie, gdzie można znaleźć wsparcie, formację duchową i modlitewne inicjatywy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama