Nowy numer 50/2019 Archiwum

Bp Milewski: Jako wierzący nie stójmy w narożniku

- Gdy wiara jest atakowana i ośmieszana, nie możemy milczeć i udawać, że nas to nie dotyczy. Zachowajcie w życiu duchową wrażliwość i wartości Ewangelii - mówił w Warszawie do członków Akcji Katolickiej bp Mirosław Milewski.

W stołecznej bazylice Świętego Krzyża bp Mirosław Milewski przewodniczył Mszy św. transmitowanej przez Pierwszy Program Polskiego Radia.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata modlił się z członkami Akcji Katolickiej w ich święto patronalne.

- Czasy współczesne domagają się od nas wszystkich – uczniów Chrystusa – wiarygodności i jednoznacznego świadectwa chrześcijańskiego życia. Gdy obserwujemy wzrost brutalizacji życia, gdy ludzie bezbożni ogłaszają postulaty legalizacji aborcji i eutanazji, promują ideologię LGBT, miotają bluźnierstwa przeciw Bogu, drwią z ważnych dla nas wartości – nie możemy milczeć! Nie możemy udawać, że to nas nie dotyczy! Nie możemy siedzieć grzecznie w kącie, ani zgadzać się na przewracanie świata do góry nogami, na odwracanie proporcji, na wmawianie społeczeństwu, że nienormalność jest normą, zepsucie – moralnością, a brzydota – pięknem, że nie ma obiektywnej prawdy, że wszystko ma dwie, a może nawet więcej stron – mówił w homilii.

- Proszę, aby wasza religijność nie była tylko bezrefleksyjnym przyzwyczajeniem, zewnętrzną szatą, pod którą chowamy problemy. Zachowujcie w sobie i pomnażajcie, mimo czasami obiektywnych trudności, skarb wiary, duchową wrażliwość i wartości, które niesie Ewangelia – zwrócił uwagę bp Mirosław.

Biskup pomocniczy naszej diecezji jest krajowym asystentem Akcji Katolickiej z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama