Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chwilo, trwaj

Pielgrzymka jest jak święto. Co z niego zostanie? Jak przechować duchowe skarby, znalezione na szlaku?

Rozmowy z pielgrzymami pokazują, że wędrówka na Jasną Górę to naprawdę święty czas, gdy ludzie są dla siebie życzliwi, bezinteresowni. Gdy "siostro", "bracie" nie brzmi jak pusty slogan.

- My do końca nie wiedziałyśmy, czego się spodziewać, wyruszając na tę pielgrzymkę. Ale organizacja i atmosfera jest wspaniała. Nie ma tu sytuacji, że ktoś się błąka, zagubi, że czegoś nie wie. Jest zawsze pomoc, informacja. Pielgrzym nigdy nie zostaje sam - mówiły pątniczki z Wrony, idące z grupą Błękitną, dwie odważne mamy, które poszły na tę pielgrzymkę za małymi córkami. Na pewno zapamiętają ogromną życzliwość ludzi, gdy dwukrotnie zepsuł się wózek, w którym wiozły swoje małe córki. - Tu atmosfera przepełniona mocą Bożą, takim poczuciem, że On wszystko może - dodała jedna z mam, pani Anna.

- Pielgrzymka uczy pokory. Zaczyna się doceniać podstawowe rzeczy, które są w naszym życiu, a które uważamy za oczywiste. Uczy odwagi, otwierania się na innych, życzliwości. Warto pójść co roku - mówili pątnicy z grupy Pomarańczowej. Co zrobić, by tego nie utracić? - Trzeba potem trwać we wspólnocie, aby przetrwał ten owoc, aby go nie zaprzepaścić - to recepta od jednego z pątników salezjańskiej grupy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL