W słoneczny piątek Amfiteatr Domu Polonii im. K. Klenczona w Pułtusku rozbrzmiewał muzyką lat 60. i 70. XX wieku.
W Ogólnopolskim Konkursie Piosenki zaprezentowało się 84 wykonawców z całego kraju. Przyjechała młodzież m.in. z Podkarpacia, Zielonej Góry, Sandomierza, Siedlec. Byli też reprezentanci Mazowsza: z Płońska, Ciechanowa, Wyszkowa i innych miejscowości. Młodzi artyści szkół podstawowych i średnich wyśpiewali 43 utwory autorstwa Krzysztofa Klenczona oraz innych muzyków minionego wieku.
Jury konkursowe w składzie: Izabela Sosnowicz-Ptak, Dariusz Zawadzki i Andrzej Kalinowski oceniało przede wszystkim dobór repertuaru, umiejętności wokalne wykonawcy, ogólny wyraz artystyczny oraz indywidualną interpretację prezentowanego utworu.
Ciężar organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Krzysztofa Klenczona i innych polskich wykonawców lat 60. i 70. XX w. "W sześciu strunach zaklęta muzyka" po raz trzeci wzięli na siebie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki oraz gmina Pułtusk i Miejskie Centrum Kultury i Sztuki.
Od pierwszej edycji głównym założeniem konkursu jest wspieranie młodych talentów, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie talentów estradowych.
- Z roku na rok mamy coraz więcej zgłoszeń. Poziom konkursu jest w tej chwili bardzo wysoki. Dzieci są profesjonalnie przygotowywane i nie ma tu osób przypadkowych. Każde kolejne wykonanie zachwycało nas coraz bardziej. Cieszymy się, że ta inicjatywa tak pięknie się rozwija - mówiła Jolanta Ladzińska, nauczyciel SP im. T. Kościuszki w Pułtusku.
Na podstawie nadesłanych materiałów jury wyłoniło wykonawców, którzy w piątek prezentowali swoje umiejętności na scenie Amfiteatru Domu Polonii i walczyli o podium. Nagrody przyznano w 4 grupach wiekowych, w każdej nagrodzono po 3 osoby: w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Maja Gąszcz z Pułtuska, w kategorii klas IV-VI nagrodzono Łucję Brzeską z Płońska, w kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zdobył zespół La-Ti- Do z Ciechanowa, a w kategorii szkół ponadpodstawowych na podium stanęła grupa wokalna I Hutnik z Wyszkowa. Jury przyznało Grand Prix festiwalu Emilowi Dreli, który przyjechał aż z Tarnobrzega. Chłopiec zauroczył publiczność wykonaniem utworu "Natalie - piękniejszy świat" z repertuaru K. Klenczona. Dyrektor MCKiSZ przyznał specjalną nagrodę za występ Małgorzaty Tomczyk ze Świercz.
Legendarny gitarzysta Czerwonych Gitar urodził się w 1942 r. właśnie w Pułtusku i chociaż rodzina muzyka nie pozostała tu długo, to miasto i jego mieszkańcy pamiętają o artyście. Amfiteatr Domu Polonii przy okazji jednego z festiwali poświęconych jego postaci został nazwany imieniem kompozytora. W Pułtusku są też pasaż Klenczona i pamiątkowa ławeczka z postacią grającego na gitarze artysty.