Nowy numer 42/2019 Archiwum

Płocka uchwała o budżecie obywatelskim w konsultacjach

Jeszcze do 10 kwietnia potrwają konsultacje dotyczące zasad budżetu obywatelskiego Płocka.

W tym roku będzie to ósma edycja płockiego BO, a jednocześnie pierwsza w oparciu o Ustawę z 11 stycznia 2018 r. "o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych", która określa wymogi, jakie powinien spełniać budżet obywatelski.

Jeszcze do 10 kwietnia płocczanie mogą wziąć udział w konsultacjach dotyczących projektu uchwały o zasadach budżetu obywatelskiego w swoim mieście. Projekt został przygotowany w oparciu o zapisy wspomnianej ustawy. Dotychczas w ramach budżetu obywatelskiego powstały m.in. nowe boiska sportowe, place zabaw, siłownie pod chmurką, chodniki i parkingi. W ramach takiego budżetu to sami mieszkańcy decydują, na co zostanie przeznaczone część środków publicznych miasta.

Zgodnie z uchwałą, taki projekt lub nawet kilka projektów może złożyć każdy mieszkaniec Płocka, grupa mieszkańców, rada mieszkańców osiedla, działająca na terenie miasta Płocka lub organizacja pozarządowa zarejestrowana i działająca na terenie miasta Płocka. Przy czym zgłoszenie musi być dokonane w wyznaczonym przez prezydenta miasta harmonogramie i musi być możliwy do zrealizowania w trakcie jednego roku budżetowego.

Urząd Miasta zachęca mieszkańców do zapoznania się z pełnym projektem uchwały i przesyłania swoich propozycji (informacja na stronie: plock.eu). Płocczanie mogą wypowiedzieć się do 10 kwietnia drogą mejlową: adres obywatelski@plock.eu do 10 kwietnia lub telefonicznie pod nr.: 24/ 367 17 32 (Referat Komunikacji Społecznej i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL