Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tu święci wygrywają

Rypińska parafia pw. Świętej Trójcy po raz drugi przygotowała wigilię święta, które zaprasza żyjących do swoistej przyjaźni z osobami, wyniesionymi na ołtarze.

Inicjatywę "Holy wins" w Rypinie zapowiadały plakaty z tą nazwą i zdjęciami parafian, bo jak wyjaśnia proboszcz ks. Andrzej Krasiński, "to my dziś mamy stać się świętymi". To była druga wigilia Wszystkich Świętych w tej parafii, ale w tym roku adresatami jej były nie tylko dzieci, ale i młodzież, i dorośli.

- Nasz Kościół mówi nie tylko o tych oficjalnie uznanych świętych, lecz także o tych nieznanych nam z imienia, którzy już przebywają w niebie. Dzięki temu, że osiągnęli zbawienie, nie tylko przeżywają stan niewysłowionego szczęścia, lecz także są naszymi orędownikami u Boga i mogą wypraszać nam różne łaski - powiedział ks. A. Krasiński, witając wszystkich, którzy przyszli na wieczór "Holy wins". - Ten dzień ma za zadanie obudzić w nas pragnienie świętości - zauważył proboszcz parafii Świętej Trójcy w Rypinie.

Jak wyglądała ta rypińska odtrutka na Halloween? Dzieci i młodzież przygotowały montaż słowno-muzyczny, odnoszący się do świętych, przedstawionych w kościele parafialnym i do lokalnie czczonych, w tym św. Jana Chrzciciela i św. Walentego. Montaż był dialogiem, prowadzonych przez owych świętych, w różnych miejscach kościoła. Przypomniano m.in. radosne epizody z ich życia. Po tym programie rozpoczął się koncert w wykonaniu rypińskich muzyków, którzy dawniej grali i śpiewali w kościołach tego miasta, a teraz, na ten jeden wieczór połączyli siły, by dać profesjonalny koncert. W tym zespole znalazły się osoby, które są uczestnikami programu "The voice of Poland".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama