Gmina Krasne ma swój herb, który wyraźnie nawiązuje do słynnego i nieodłącznie związanego z Krasnem rodu.
W bogate dzieje gminy Krasne wpisuje się historia rodu Krasińskich, której śladem są liczne pamiątki. Z tej okazji Gmina Krasne postanowiła przyjąć insygnia, których wcześniej nie posiadała, tak aby nawiązywały do najsłynniejszego z mazowieckich rodów. Symbole i insygnia Gminy Krasne zawierają: herb, flagę, sztandar, baner, łańcuchy Wójta Gminy Krasne i Przewodniczącego Rady Gminy w Krasnem. Mają one symbolizować więź historyczną, kulturową i społeczno – ekonomiczną mieszkańców gminy.
– Chcieliśmy się odnieść do historii, z jaką związana jest nasza gmina. Kiedyś było to rodowe miejsce Krasińskich, zatem chcieliśmy do tego nawiązać. Było kilka propozycji herbów, jednak z informacji od Komisji Heraldycznej, dowiedzieliśmy się, że musi być on ściśle związany z rodem Krasińskich, który tutaj mieszkał – mówi Dariusz Załuski, dyrektor GOK-u w Krasnem i lokalny historyk.
Symbolem stał się ślepowron trzymający w dziobie pierścień, stojący na podkowie z krzyżem. Dla Gminy to wielkie wydarzanie i identyfikacja zarówno z miejscem jak i historią, jaka tutaj się rozpoczęła. – Z uwagi na to, że Krasne powstało z inicjatywy rodu Krasińskich, a ich herbem był ślepowron, chcieliśmy się do nich zbliżyć. Sama podkowa jest odzwierciedleniem stadniny koni, krzyż zaś parafii, jaka dzięki rodowi Krasińskich została ufundowana – dodaje D. Załuski.
Herb Gminy Krasne wyobraża na tarczy hiszpańskiej w polu błękitnym godło herbu Ślepowron. Sam herb Ślepowron jest dość mocno eksponowany na budynkach fundowanych przez przedstawicieli rodu Krasińskich. Widać go wielokrotnie na zewnątrz drzwi i wewnątrz kościoła w Krasnem. Ślepowrony można znaleźć na Pałacu Krasińskich w Warszawie, Pałacu w Radziejowicach, czy kościele w Woli Kiełpińskiej. Flagę Gminy Krasne stanowi błękitny płat kwadratowego sukna.
Na sztandarze prawa strona stanowi płat czerwony z godłem państwowym w części centralnej, otoczonym obramowaniem w postaci szeregu stylizowanych złotych jodełek. Strona lewa to płat błękitny, w którego części centralnej znajduje się herb Gminy Krasne. U dołu widnieje napis w kolorze złotym "Gmina Krasne". Są także trzy daty wyhaftowane w kolorze srebrnym: 1372 – to rok pierwszej wzmianki o Krasnem, 1754 – oznaczający datę otrzymania praw miejskich przez Krasne i 2017 - stanowiący datę ustanowienia uchwałą Rady Gminy w Krasnem herbu, flagi, sztandaru i innych symboli gminy Krasne.