Już jutro w płockim CPP "Metanoia" otwarte spotkanie z instruktorem Modelu Creightona.
Najprościej mówiąc, Model Creightona to bardzo szczegółowa, wystandaryzowana metoda obserwacji cyklu miesiączkowego kobiety, stosowana w diagnostyce leczenia niepłodności według zasad naprotechnologii.
Instruktor tego modelu Aleksandra Stupecka zaprasza na spotkanie we wtorek 13 czerwca o godz. 16 do Centrum Psychologiczno-Pastoralnego "Metanoia" w Płocku (ul. Kobylińskiego). To otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat własnej płodności.
To także zaproszenie do podjęcia regularnej obserwacji płodności przez pary i pracy z instruktorem w oparciu o Model Creightona. - Jest to bardzo rozszerzona metoda opisywania biomarkerów płodności. Bazujemy przede wszystkim na obserwacjach, które kobieta przeprowadza każdego dnia, zapisując je na specjalnej karcie. Jedna karta jest przeznaczona do opisu 6 cykli miesiączkowych. Tak naprawdę już po wykonaniu obserwacji 2-3 cykli jesteśmy w stanie dać lekarzowi dużą dawkę wiedzy, dzięki której może postawić trafną diagnozę i zaplanować ukierunkowane leczenie. Im więcej uwagi temu poświęcimy, tym szybciej i skuteczniej może działać lekarz naprotechnolog. Co bardzo istotne, jest to system niezwykle wystandaryzowany. Gdziekolwiek udamy się z daną kartą obserwacji, będziemy zrozumiani przez każdego lekarza naprotechnologa i instruktora Modelu Creightona - wyjaśnia A. Stupecka.
Dla kogo jest ta metoda? - Mogą korzystać z niej nie tylko małżeństwa, ale również pary narzeczeńskie planujące założenie rodziny lub osoby samotne, chcące sprawdzić, w jakim stanie jest ich zdrowie ginekologiczne. Model Creightona może być stosowany zarówno w trakcie starań o dziecko, jak i podczas czasowego odkładania poczęcia - zapewnia jej instruktor.
am