Nowy numer 03/2020 Archiwum

Kuria ostrzega przed pielgrzymkami do pustelni Czatachowa

- To reakcja na coraz częstsze wyjazdy grup wiernych do znanej pustelni - powiedział nam bp Piotr Libera.

- W ostatnim czasie wielu wiernych świeckich z diecezji płockiej organizuje i uczestniczy w pielgrzymkach do pustelni Czatachowa (na terenie archidiecezji częstochowskiej - przyp. red.). W związku z coraz większą skalą tego zjawiska kuria płocka wydała komunikat, w którym prosi o powstrzymanie się z organizacją tych wyjazdów ze względu na brak aprobaty metropolity częstochowskiego dla działalności pustelni - powiedział w rozmowie z gosc.pl biskup Piotr Libera.

Publikujemy treść komunikatu kurii:

W nawiązaniu do informacji podanej przez Biskupa Płockiego na Konferencji Księży Dziekanów w dniu 15 marca 2017 r. powiadamiamy duszpasterzy i wiernych diecezji płockiej, że działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo. Dotyczy to również działającej przy tzw. Pustelni Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

W związku z tym apeluje się do kapłanów i wiernych świeckich o powstrzymanie się od organizowania wyjazdów zbiorowych i indywidualnych do tego miejsca. Przypominamy starożytną zasadę św. Ignacego Antiocheńskiego: „Nie czyńcie nic bez biskupa, […] kochajcie jedność, unikajcie podziałów»” (List do Filadelfian, 7,1)

Płock, dnia 27 marca 2017 r.

Ks. dr Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii

Wikariusz Biskupi ds. Sakramentalnych

 

 

« 1 »
 • Gość
  01.04.2017 16:25
  Nie bardzo rozumiem zakazu skoro nikogo to nie krzywdzi a wręcz pomaga i to bardzo ludziom. Czy to złe że odprawiane są tam modlitwy których brak w większości kościołów by pomóc ludziom. Jeżeli Ojciec Daniel nikogo nie krzywdzi ale pomaga tym którzy chcą wrócić do Pana naszego jezusa Chrystusa zagubionym chorym itp czy to jest zakazne ? Sama brałam udział w takiej modlitwie przez Internet i bardzo pomógł mi Ojciec Daniel który jest łącznikiem z Chrystusem Panem naszym .
  doceń 49
 • Gość
  01.04.2017 22:01
  nie znam tematu, ale dla mnie Czatachowa brzmi jak jakas nedzna podrobka Częstochowy, podobienstwo fonetyczne przypadkowe? Wiadomo, ze szatan sam nic nigdy nie wymyslil, umie tylko nieudolnie kopiowac pomysly Pana Boga, oczywiscie tylko w zlych celach.
  doceń 20
 • ilona0106
  02.04.2017 14:18
  Jestem członkiem Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa i jestem z tego powodu dumna. Wiem że w Jezus i Maryja prowadzi Ojca Daniela w Duch Świętym. Amen
  doceń 54
 • Artur Posak
  02.04.2017 23:24
  O Daniel Galus to wzór kapłana i piękny człowiek. To latarnia świecąca odbitym światłem Jezusa w tym ciemnym świecie Kochani kapłani i bracia i siostry którzy jesteście sceptycznie nastawieni do o Daniela, po prostu przyjedźcie do Pustelni w Czatachowej i sami zobaczcie
  doceń 84
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama